Prezes MZK (prawie) wybrany

Nie będzie konkursu

Niepowodzenie ostatnich konkursów na stanowisko prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach spowodowało, że kolejnego już nie będzie. Nowego prezesa wybierze Rada Nadzorcza.

Wydaje się, że saga z wyborem nowego prezesa MZK wreszcie dobiega końca. Po tym jak wygasł kontrakt Ryszarda Staszowskiego, spółka nie ma nowego prezesa na stałe. Obowiązki te pełni aktualnie Władysław Gościński. Ogłaszane konkursy nie przyniosły rozwiązania, a ostatni z nich wyłonił panią prezes, lecz kilkadziesiąt godzin później zrezygnowała z tego stanowiska. Kolejnego konkursu więc nie będzie.

- Prawo pozwala nam w takiej sytuacji wybrać prezesa poza konkursem, uchwałą Rady Nadzorczej - poinformowała GAZETĘ Elżbieta Śreniawska, przewodnicząca Rady Nadzorczej MZK, a kandydat złożył niezbędne dokumenty.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej nie chciała mówić o personaliach kandydata, powiedziała jedynie, że jest to mężczyzna z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych.

- Prawdopodobnie kandydatowi zaproponujemy krótki kontrakt, do końca roku, po to, by na początek sam mógł się sprawdzić i żebyśmy mogli sprawdzić jego - dodała Elżbieta Śreniawska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ