XVIII Jarmark u Starzecha

W numerze

XVIII Jarmark u Starzecha

Tegoroczny XVIII Jarmark u Starzecha trwał tylko dzień, a gwiazdą wieczoru była Formacja Nieżywych Schabuff.

Impreza, organizowana z inicjatywy władz powiatu, ma już swoją 18.edycję. Oferta kulturalna przygotowana była tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na scenie prezentowały się lokalne młodzieżowe zespoły wokalne i taneczne oraz zespoły ludowe: Gromada, Sąsiedzi, Echo z Adamowa czy Zespół Pieśni i Tańca Starachowianie. Było rozbicie dymarki oraz wiele stoisk z rękodziełem czy też swojskim jadłem. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

Oficjalnego otwarcia XVIII Jarmarku u Starzecha dokonała starosta Danuta Krępa, która na scenie pojawiła się w towarzystwie wicestarosty Marka Pawłowskiego i członka zarządu Moniki Nowak. Obecnością zaszczycił imprezę poseł Krzysztof Lipiec, przybył prezydent Starachowic Marek Materek oraz wójt Mirca Mirosław Seweryn.

Występy lokalnych zespołów przyciągały dość liczną publiczność, a gwiazdą wieczoru była Formacja Nieżywych Schabuff z liderem Olkiem Klepaczem. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje, jak "Klub Wesołego Szampana" czy nieco nowsze propozycje takie jak "Ławka". Publiczność bawiła się znakomicie, a finałem był tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ