Spełniło się marzenie Pauliny

W numerze

Spełniło się marzenie Pauliny

13-letnia Paulina Choroś- uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach, bardzo chce zostać policjantką i marzyła o tym, aby na własne oczy zobaczyć ich pracę.

To marzenie spełniło się w czwartek, 1 czerwca. Chora dziewczynka wraz ze swoją nauczycielką Marzeną Michałowicz odwiedziła starachowicką komendę policji. Mogła poczuć się wyjątkowo, bowiem spotkanie rozpoczęło się od wizyty w gabinecie komendanta, gdzie uczennica mogła zasiąść na fotelu szefa starachowickiej policji. Komendant powiatowy policji, komisarz Paweł Szczepaniak podarował Paulinie policyjną maskotkę i krótko opowiedział, czym na co dzień się zajmuje. Zaprezentował wyposażenie gabinetu i krótko opowiedział o policyjnych systemach komputerowych.

W asyście dwóch policjantek: mł. asp. Bernadetty Celary i st. sierż. Katarzyny Lasockiej, które opowiadały o codziennej pracy funkcjonariuszy, Paulina zwiedziła komendę, poznała prace technika, tajniki zdejmowania odcisków palców, a także sama mogła podjąć się tego zadania. Wyjątkowym przeżyciem była możliwość założenia policyjnego wyposażenia ochronnego do działań w pododdziałach zwartych. Odwiedziła dyżurkę, pomieszczenia dla osób zatrzymanych i usiadła za kierownicą policyjnego radiowozu. Dziewczynka nie ukrywała radości z tego wydarzenia, bo spełniło się jej największe marzenie.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ