Parafialne uroczystości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

W modernizację Panteonu Pamięci Narodowej przy Kościele Wszystkich Świętych (ul. Radomska) zaangażowalo się sporo osób. Uroczyste poświęcenie odbyło się w niedzielę, 4 czerwca br. z udziałem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

W Panteonie znajdują się tablice upamiętniające ważne dla naszego społeczeństwa osoby i wydarzenia. Umocowane były na przykościelnym murze, który uległ zniszczeniu i groził zawaleniem.

- Z inicjatywy księdza dziekana Marka Janasa, proboszcza parafii Wszystkich Świętych, podjęliśmy prace związane z modernizacją Panteonu, który nabrał teraz nowego wymiaru i blasku. Pamiątkowe tablice zostały zamontowane na granitowych cokołach na tle nowo nasadzonych krzewów, a w centrum Panteonu stanął ponad 8 - metrowy krzyż – poinformował poseł Krzysztof Lipiec.

- Panteon Pamięci Narodowej jest wyrazem wdzięczności za wkład ważnych osób, organizacji i stowarzyszeń w życie naszej Ojczyzny i Kościoła. Będzie świadectwem troski o utrwalanie pamięci, a tym samym troski o pamięć narodu – podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

Uroczyste poświęcenie zmodernizowanego Panteonu odbyło się w niedzielę – 4 czerwca br. bezpośrednio po Mszy Św., którą odprawił ks. bp. Piotr Turzyński. Na zaproszenie posła Krzysztofa Lipca, w uroczystości wziął udział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, owacyjnie witany przez wiernych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ