Starachowickie "Szlakowisko" pięknieje

Na okładce

Starachowickie "Szlakowisko" pięknieje

Tereny rekreacyjne zlokalizowane przy ul. Na Szlakowisku w Starachowicach przestają straszyć, a coraz bardziej zachęcają do spacerów. Zgodnie z koncepcją prezydenta miasta Marka Materka teren jest porządkowany, a znajdująca się tam hałda, która powstawała przez lata z wylewanego żużla wielkopiecowego, została odpowiednio wyeksponowana. Teren coraz bardziej staje się przyjazny mieszkańcom a to, jak zapowiada prezydent, dopiero początek zaplanowanych zmian.

Kiedy przystąpiono do prac porządkowych, najpierw z terenu Parku Miejskiego zlokalizowanego od strony ul. Na Szlakowisku, wywieziono gromadzone tam przez lata śmieci. Następnie pracownicy porządkujący teren wycięli tzw. samosiejki oraz uschnięte i chore drzewa.

- Teren starachowickiego "Szlakowiska" dopiero zaczyna się zmieniać - mówi prezydent miasta Marek Materek.

- Dla osób, odwiedzających nasze miasto, informacja, że w tej okolicy znajduje się "Szlakowisko" nie była ciekawostką, bo praktycznie nie było go widać. Teren ten był całkowicie zarośnięty przez samosiejki - drzewa, które na tym terenie obficie rosły, dlatego konieczne było w pierwszej kolejności wykonanie prac porządkowych.

Kolejny etap to wyrównanie terenu znajdującego się u podnóża hałdy i ustawienie miejsc do grillowania ogólnodostępnych dla mieszkańców. Miejsca te staną w pierwszej połowie wakacji. Na górze hałdy i przy ścieżkach spacerowych zlokalizowanych na terenie pobliskiego lasu, jak informuje prezydent, ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci. Teren będzie podświetlony.

- Już wykonano oświetlenie placu betonowego zlokalizowanego przed sceną i ciągu pieszego. Obecnie trwa montaż podświetlenia samego "Szlakowiska" - mówi prezydent.

- W najbliższych tygodniach czeka nas demontaż tzw. zaplecza technicznego zlokalizowanego tuż za sceną oraz odnowienie samej sceny, która obecnie straszy swoim wyglądem. Nawiązując do historii tego miejsca, gdzie przez lata wagonami kolejki wąskotorowej wywożono szlakę z Wielkiego Pieca planuję, aby znalazł się tu akcent przypominający nam o tym. Prowadzę rozmowy z dyrekcją Muzeum Przyrody i Techniki, aby jeden z eksponatów, który obecnie jest w ich posiadaniu, został nam użyczony i odpowiednio wyeksponowany na terenie "Szlakowiska".

Prezydent już w najbliższym sezonie letnim planuje na terenie "Szlakowiska" organizację seansów kina plenerowego. W tym roku powstanie tam także siłowania plenerowa, wybrana przez mieszkańców podczas głosowania prowadzonego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ