Tydzień piłki nożnej

Do Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych włączyła się Polska, a jeden z turniejów odbędzie się w Starachowicach!

Tegoroczna edycja turnieju rozpoczęła się sobotę 27 maja i potrwa do 4 czerwca. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy. W dwunastu województwach rozegranych zostanie 14 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych.

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej 7- osobowej zunifikowanej i 7- osobowej żeńskiej Olimpiad Specjalnych odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ulicy Szkolnej w Starachowicach w środę – 31 maja, otwarcie o godz. 9.30. Głównym organizatorem turnieju w naszym mieście jest Klub Olimpiad Specjalnych „Arka” w Starachowicach, a patronat objął nad nim prezydent miasta, Marek Materek.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie - obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ