Debiuty na medal!

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym

Informacje sportowe

Debiuty na medal!

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym

 

Cztery medale Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym wywalczyli w Kielcach zawodnicy Wikinga Starachowice. O tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy do lat 16. i 20. oraz weterani. Szczególnie cieszą medale debiutantów, złoto Alberta Cieciory i brąz Dominiki Bobkiewicz.

Zawodnicy i trenerzy Wikinga są uznaną marką wśród klubów siłowych i to nie tylko w Polsce czy Europie, ale nawet na świecie. Tym razem jednak chodziło głównie o naukę, bowiem na Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 oraz weteranów w Trójboju Siłowym pojechali głównie mniej doświadczeni zawodnicy, a nawet debiutanci. Trener Arkadiusz Staszewski oczywiście liczył na medale, ale styl, jak również dorobek medalowy go zaskoczył.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu wszystkich zawodników, bo było widać, że podeszli do tych zawodów na 100 procent. Swoje rekordy, które osiągali na treningu, poprawili na zawodach, a są to bardzo młodzi zawodnicy. Trafili się tam także debiutanci, a wśród nich zawodnicy, którzy sami wyrazili chęć sprawdzenia się na zawodach. Stworzyli bardzo fajną ekipę, trzymali się razem i wzajemnie się wspierali. Nie miałem z nimi żadnych problemów organizacyjnych, jak to czasami się zdarzało i to bardzo cieszy - powiedział GAZECIE trener Wikinga.

Jedynym weteranem reprezentującym barwy Wikinga w Kielcach był Rafał Lipka. Doświadczony zawodnik bez większych problemów wywalczył pierwsze miejsce w kategorii open masters i do swojej bogatej kolekcji dołożył kolejny złoty medal Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji juniorów do 16. i 20. lat starachowicki klub wystawił dziewięcioro zawodników. Troje z nich uplasowało się na podium. Ta sztuka nie udała się Aleksowi Gałce (kat. 74 kg) i Błażejowi Belusiakowi (kat. 74 kg), którzy rywalizowali wśród juniorów do lat 20. i ukończyli zmagania odpowiednio na 11. i 8. pozycji. Na 6. miejscu rywalizację ukończyli dwaj inni nasi reprezentanci do lat 20.: Szczepan Zwierz (74 kg) oraz Krystian Chmura (83 kg). Piąte miejsce przypadło Aleksandrze Surus (63 kg, do lat 20.), a tuż za podium uplasował się Olaf Sadowski (83 kg, do lat 20.).

Brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 16. wywalczyła debiutująca w zawodach Dominika Bobkiewicz (47 kg), a srebro zawisło na szyi Klaudii Saramak (52 kg, do lat 20.). Pozytywnym zaskoczeniem był występ Alberta Cieciory (74 kg) w kategorii do 16 lat, który dotychczas nie uczestniczył w oficjalnych zawodach i od razu wywalczył Mistrzostwo Polski!

- Albert trenował u nas cały czas i sam się do nas zgłosił z chęcią spróbowania na zawodach, co bardzo mnie ucieszyło. To fajne uczucie, kiedy ktoś sam się garnie do występu, a Albert chciał, pojechał i zdobył Mistrzostwo Polski - ocenił trener Staszewski.

Trener Wikinga nie ukrywa zadowolenia z zainteresowania młodzieży i ogromnego ich potencjału. Podkreśla również bardzo dobrą współpracę z innymi starachowickimi klubami sportowymi.

- Nie raz bywało, że od nas zawodnik szedł do Dragona Starachowice i odwrotnie. Nie mamy z tym problemu, tylko ze sobą współpracujemy. Czasami bywa tak, że po badaniach lekarskich okazuje się, że konkretny zawodnik nie może uprawiać albo ciężarów, albo kickboxingu i wtedy wybiera ten drugi klub. To jest bardzo fajne, że potrafimy współpracować, a do tego dochodzi teraz także współpraca z piłkarzami z Juventy, co dla nas jest pewnego rodzaju nowością. Już mamy za sobą kilka treningów fizycznych z zawodnikami Juventy i bardzo mi się to spodobało. Nie wiem jakie to miało przełożenie na wyniki sportowe, ale po zawodnikach widać było, że się angażują w treningi i poprawili się siłowo. Współpraca z innymi klubami układa nam się bardzo dobrze i wspólnie działamy na to, żeby sport się rozwijał - skomentował trener Arkadiusz Staszewski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ