"Caruso kierownicy 2017"

Informacje sportowe

"Caruso kierownicy 2017"

Plac przy ul. Targowej jest doskonałym miejscem niemalże w środku miasta, na którym mogą się odbywać również zawody sportowe. Także Caruso kierownicy.

Każda kolejna edycja tej imprezy zawsze jest ważnym sprawdzianem umiejętności kierowców, organizowanym przez Automobilklub Kielecki Oddział Starachowice. Celem imprezy jest przekonanie się o zależnościach prędkości do towarzyszącej jej zjawisk. W tym wypadku kierowca musi brać pod uwagę dobór prędkości do panujących warunków, a w szczególności uwzględnić stan i rodzaj nawierzchni jak również siły odśrodkowe działające przy skrętach oraz zachowanie się masy pojazdu podczas hamowania. Mając przed oczami wspomnianą piłeczkę Stewarta, szybko przekonamy się, że lekceważenie płynności jazdy powoduje wypadnięcie piłeczki z talerza, a to kosztuje utratę punktów.

Dobra pogoda z lekkim tylko zachmurzeniem towarzyszyła zawodnikom konkursu jazdy sprawnościowej o "Puchar Wiosny" 21 maja br. Jazda wysokiej klasy autem Alfa Romeo Giulietta była możliwa dzięki uprzejmości szefostwa Salonu Samochodowego PZMot z Kielc. Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy, z których do klasyfikacji końcowej brane były pod uwagę tylko dwa najlepsze. Wystąpiły więc dwa czynniki, które trzeba jakoś pogodzić. Pierwszy to dbanie o stabilizację piłeczki, a następny to zdobycie jak najlepszego miejsca z wyważonym przyciskaniem "gazu". Nad sprawnym przebiegiem obliczania czasu czuwał zespół organizacyjno-sędziowski z Kielc oraz Starachowic, którym kierował Jerzy Prokop.

W Pucharze Wiosny 2017 najlepsze miejsca zajęli: I – Kamil Jantos, II – Marcin Kaniewski, III – Wojciech Miller. Mistrzowska trójka uhonorowana została pamiątkowymi pucharami, które gratulując wygranej wręczył prezes starachowickiego oddziału AK, Roman Jabłczyński.

Kolejna impreza dla sympatyków sportu samochodowego - STAROES - II runda już 11 czerwca br. Zawody odbędą się, tradycyjnie na ulicy Batalionów Chłopskich (obok szpitala) oraz na placu targowym przy ul. Targowej ( za wiaduktem). Biuro imprezy i zgłoszenia do udziału w konkursie na terenie firmy" Perfopol" w dniu imprezy, w godzinach od 8.30 do 9.30. Start pierwszego zawodnika godz.10.15

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ