Szczęśliwa "trzynastka"

Informacje sportowe

Szczęśliwa "trzynastka"

Z kompletem zwycięstw uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 zakończyli powiatowe zmagania w minipiłce ręcznej. W hali sportowej w Wielkiej Wsi młodzi starachowiczanie wywalczyli tytuł mistrzów powiatu i awans do etapu wojewódzkiego.

Finał powiatowych zmagań w mini piłce ręcznej szkół podstawowych rozegrany został w Wielkiej Wsi. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie starachowickim walczyły reprezentacje szkół z Adamowa, Krynek, Mirca, Pawłowa, Wielkiej Wsi i Starachowic.

W grupie pierwszej znalazła się reprezentacja SP Mirzec i dwie drużyny z gminy Brody - SP Krynki oraz SP Adamów, a w grupie drugiej gospodarze z Wielkiej Wsi zmierzyli się z SP Pawłów oraz SP 13 Starachowice.

Drużyny grały systemem "każdy z każdym". W grupie II bezapelacyjnym liderem został zespół ze Starachowic, który na koncie miał dwa zwycięstwa. Bardzo zacięty mecz starachowiczanie stoczyli z gospodarzami, a o losach awansu zadecydowała tylko jedna bramka. Grupę I wygrał zespół z Krynek i to pomiędzy tymi drużynami rozegrał się wielki finał. Zdecydowanie lepszą drużyną była reprezentacja starachowickiej "trzynastki", która wygrała 7:2 i nie dość, że wywalczyła tytuł najlepszej drużyny w powiecie, to jeszcze zapewniła sobie awans do etapu wojewódzkiego. Turniej, którego stawką będzie tytuł najlepszej drużyny na Kielecczyźnie rozegrany zostanie 10 czerwca w Kielcach.

Wyniki grupa II: *SP 13 Starachowice - SP Wielka Wieś (4:3), *SP Wielka Wieś - SP Pawłów (5:2), *SP Pawłów - SP 13 Starachowice (2:5).

Finał:*SP 13 Starachowice - SP Krynki (7:2)

SP 13: Julia Łaszewicz, Barbara Pucułek, Wiktoria Jezierska, Katarzyna Kiepas, Jan Suwała, Bartosz Gorzelak, Tymoteusz Kusz, Jakub Zięba, Patryk Gębusia, Szymon Pokrywka. Opiekunowie: Anna Ludwig, Piotr Adamus.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ