Radkowice "szczypiorniakiem" stoją

Walczyli o finały

Informacje sportowe

Radkowice "szczypiorniakiem" stoją

Walczyli o finały

W Czajkowie i Masłowie walczyły o awans do finałów wojewódzkich w mini piłce ręcznej zespoły ze Szkoły Podstawowej w Radkowicach. Chłopcy nie mieli sobie równych i mają przepustkę do finałów, a dziewczęta zajęły 3. miejsce.

Chłopcy z awansem

Jako pierwsi do walki o awans do finałów wojewódzkich przystąpili chłopcy. Podopieczni Dariusza Lichockiego15 maja walczyli w Czajkowie. Pierwotnie w turnieju tym miały mierzyć się cztery zespoły, ale reprezentacja z Sandomierza się nie stawiła. Ostatecznie reprezentanci naszego powiatu walczyli z gospodarzami oraz zespołem SP Szerzawy.

- Młodzi szczypiorniści z Radkowic, po zaciętej walce, dobrej grze w obronie, szybkim wyprowadzaniu kontrataków i skutecznych rzutach z dystansu, pokonali drużyny z Czajkowa i Szerzaw - skomentował opiekun Dariusz Lichocki.

Dzięki tej wygranej zawodnicy z Radkowic naleźli się w gronie 6 najlepszych drużyn w województwie i powalczą o tytuł mistrzów.

SP Radkowice: Dominik Bracik, Dominik Glina, Adrian Grudzień, Sebastian Pacek, Kamil Mikos, Krystian Prześrut, Michał Pożoga, Maciej Dziarmaga, Mikołaj Wilczyński, Mateusz Jaros, Oskar Prześrut, Maciej Puchała, Jakub Lipiec. Opiekun: Dariusz Lichocki.

Dziewczęta na podium

W Masłowie o przepustkę do finałów wojewódzkich walczyły dzień później dziewczęta. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Radkowicach w grupie mierzyła się z uczennicami z Dębskiej Woli i Jurkowic. Bez większych problemów zawodniczki z gminy Pawłów wygrały grupę A i awansowały do półfinałów. Niestety, musiały uznać wyższość reprezentacji gospodarzy i nie zagrały w meczu finałowym. Przegrana w półfinałach oznaczała, że nasze dziewczęta turniej zakończyły na 3. miejscu.

SP Radkowice: Zuzanna Wiącek, Angela Lipiec, Natalia Maciąg, Natalia Lipczyńska, Izabela Wrzesień, Paulina Kiełek, Aleksandra Lutowicz, Gabriela Kozieł, Karina Styk, Julia Cioroch, Karolina Wzorek, Wiktoria Połeć, Weronika Połeć, Katarzyna Gałek. Opiekun: Dariusz Lichocki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ