Wszyscy w ruchu i aktywnie!

IX Tydzień Sportu trwa

 

Takie jest ogólne przesłanie XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin, w ramach, którego w naszym mieście zorganizowano IX Tydzień Sportu dla Wszystkich. Starachowiczanie mogą liczyć na moc sportowych atrakcji.

Głównym celem turnieju jest aktywność ruchowa społeczeństwa, niezależnie od wieku, a zainaugurowano go w mieście 26 maja i trwać będzie do 1 czerwca. W sobotę (27 maja) rozegrano Wiosenny Turniej Piłki Nożnej na boisku przy ul. Pustowójtówny, a także test Coopera na Stadionie Miejskim. Organizatorem obu tych wydarzeń był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To jednak nie koniec sportowych wrażeń, bo w tym tygodniu na mieszkańców naszego miasta czekają wyjątkowe eventy sportowe.

W środę, 31 maja spod Galerii Skałka wyruszy o godzinie 14.00 Majowy Rajd Seniora w formule nordic-walking z elementami marszu na orientację (INO). Meta rajdu znajdować się będzie w Ośrodku ZHP na Lubiance, gdzie na wytrwałych czekać będzie smaczny poczęstunek.

- Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są telefonicznie pod numerem 668-216-211 do wtorku 30 maja w godz. 8.00 – 16.00 lub osobiście w Dziennym Domu Seniora Manhattan oraz pocztą elektroniczną na adres mailowy seniorzy@starachowice.eu - informują organizatorzy.

W ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich społeczność II Liceum Ogólnokształcącego zorganizuje także Dzień Sportu pod hasłem "Zabawa dla każdego". Impreza odbędzie się 1 czerwca w godzinach od 8.00 do 13.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W programie są gry i zabawy ruchowe, turniej mini piłki nożnej, turniej siatkówki plażowej oraz część artystyczna.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ