Derby dla Rudek!

Na piłkarskich boiskach

Pojedynek Staru z GKS Rudki miał różne oblicza. Do przerwy kibice obejrzeli tylko jedną bramkę, a zdobyli ją goście. Po zmianie stron Star wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie mecz przegrał. Kolejny krok w stronę awansu zrobiła Kamienna Brody, która wygrała na wyjeździe z Grodem Wiślica.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – Wisła Sandomierz 0:3 (0:2)

Łysica: Bilski - Dulęba (84. Kucała), Szymoniak, Kołodziejski, Kowalski, Kalista, Ryba, Garbacz, Chrzanowski, Anduła, Jaros. Trener: Janusz Cieślak.

Klasa okręgowa

*Star Starachowice – GKS Rudki 2:3 (0:1.) Bramki: Damian Senderowski (47, 52) - Bartosz Borowiec (16), Łukasz Kowalski (76), Kacper Wiecha (83).

Star: Jakub Łabędzki (73. Mateusz Poński) – Michał Sieroń, Damian Senderowski, Ariel Sadło, Marcin Chodniewicz (46. Konrad Wójtowicz), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Jakub Kania (53. Emil Madejski), Patryk Kosztowniak, Bartłomiej Drabik (62. Piotr Bies), Kamil Stawiarski. Trener: Zdzisław Spadło.

Rudki: Dawid Rafalski – Arkadiusz Treska, Łukasz Kowalski, Jakub Zakrzewski, Dawid Dawidowicz, Bartosz Wiecha, Radosław Dawidowicz, Michał Bednarski, Edwin Wiecha (66. Konrad Tomaszewski), Kacper Wiecha (87. Przemysław Świstak), Bartosz Borowiec. Trener: Marcin Kośmicki.

Na papierze faworytem był Star, ale derby jak to derby – rządzą się swoimi prawami. Oba zespoły mierzyły w komplet punktów i po pierwszej połowie bliżej tego osiągnięcia byli piłkarze GKS Rudki. Bartosz Borowiec w 16. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Jakuba Łabędzkiego. Starachowiczanom w pierwszej połowie nie udało się wyrównać. W ofensywie mieliśmy pewne braki, bowiem za czwartą żółtą kartkę pauzował Mariusz Fabjański.

W przerwie nasi musieli dostać burę od trenera Zdzisława Spadły, bo na drugą połowę wyszli wyjątkowo zmotywowani i już po 7. pierwszych minutach prowadzili! Dwie bramki strzelił… obrońca Damian Senderowski! Wydawało się, że Star zmierza ku wygranej, bowiem w drugiej połowie prezentował się znacznie lepiej, ale na 14 minut przed końcem spotkania stan rywalizacji wyrównał doświadczony Łukasz Kowalski. Przyjezdni poszli za ciosem i po golu Kacpra Wiechy w 83. minucie wyszli na prowadzenie.

*Gród Wiślica - Kamienna Brody 0:3 (0:1). Bramki: Kardas (34), Jedlikowski (69), Czerpak (88).

Kamienna: Dymanowski – Jagieła, Kardas, Zięba, Praga, Świątek (60. Sado), Dziewięcki, Jedlikowski, Gajewski (55. Mąka), Wochniak (73. Czerpak), Frańczak (69. Soboń). Trener: Marcin Wróbel.

B klasa gr. III

*GTS Raków – Arka Pawłów 2:6 (0:3). Bramki: Arkadiusz Maliszewski (10-karny), Piotr Kulik (20, 80), Jarosław Kończak (40), Mateusz Kwiecień (55), Kamil Koprowski (70).