Uczniowskie biegi przełajowe

Brody

Informacje sportowe

Uczniowskie biegi przełajowe

Brody

 

Na stadionie w Brodach rozegrano 22 maja br. XXV Indywidualne Biegi Przełajowe z udziałem uczniów z ośmiu szkół podstawowych w gminie.

Uczestnicy ścigali się na dystansach od 300 do 800 metrów. W kategorii dziewcząt z kl. III pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kwiecień (Styków), na II uplasowała się Natalia Orczyk (Styków), III zajęła.Marta Bajor (Adamów). Wśród czwartoklasistek wygrała Karolina Kumor (Krynki), wyprzedzając Oliwie Żelazny (Adamów) i Wiktorię Bujnowską (Adamów0, a w grupie o rok starszych prym wiodły, zajmując kolejne miejsca: Nadia Kania (Styków - pierwsze, Marta Kozieł (Styków) - drugie i Roksana Łodej (Adamów) - miejsce trzecie. Bieg w grupie uczennic klas VI wygrała natomiast Pola Imielińska (Staw Kunowski), wyprzedzając na mecie Klaudię Kowalską (Brody) i Ninę Kusiak (Styków).

W kategorii chłopców, uczniów klasy III, pierwsze miejsce zajął Michał Kołodziejczyk (Styków), tuż za nim metę przebiegł Patryk Mężyk (Dziurów), a Igor Janiec (Krynki) był trzeci. Rywalizację uczniów z kl IV wygrał Bartosz Łuczkiewicz (Styków), drugi był Igor Lis (Lubienia), a trzeci Adrian Stępniewski (Brody), natomiast w grupie klasy V Dariusz Sikora (Dziurów) był pierwszy, Jan Wiecha (Styków) - drugi, a Piotr Kalisz (Styków) - trzeci. W najstarszej grupie zawodników - uczniów klas VI, triumfował Krystian Ślifierz (Styków), wyprzedzając Mikołaja Kowalskiego (Krynki) i Macieja Wójcika (Adamów).

Najlepsi otrzymali medale i dyplomy, a wszystkie ekipy uhonorowano pamiątkowymi pucharami za udział w zawodach.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ