Stacje naprawy rowerów

W Starachowicach powstają...

Informator UM

Stacje naprawy rowerów

W Starachowicach powstają...

 

Trzy samoobsługowe stacje naprawy rowerów powstaną na terenie Starachowic. Pierwsza z nich, jak informuje prezydent miasta Marek Materek, już działa i zlokalizowana jest przy obiekcie Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej.

Wycieczki rowerowe to dziś jedna z ulubionych form aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego zasadne jest budowanie ścieżek rowerowych, ale także tworzenie miejsc, gdzie można usunąć nagłe, losowe problemy techniczne z rowerem. Niespodziewana awaria jednośladu podczas miejskiej wycieczki rowerowej może zepsuć każdą wyprawę. Decyzją prezydenta Starachowic na terenie miasta powstaną trzy samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

- Pierwsza stacja obsługi rowerów już powstała przy Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej, zamontował ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kwota, którą przeznaczyliśmy na ten cel, to niecałe 3 tys. zł - informuje prezydent miasta Marek Materek.

- Dwie kolejne stacje powstaną jeszcze w tym roku, jedna przy Galerii Handlowej Skałka, kolejna przy Miejskiej Hali Sportowej na osiedlu. Południe. Stacje rozmieszczono tak, aby w każdej części miasta znajdował się taki punkt napraw - zapowiada prezydent.

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów posiada w standardzie niezbędny zestaw narzędzi, które umożliwiają samodzielne usunięcie nagłej awarii. Stacja wyposażona jest w komplet niezbędnych, podstawowych narzędzi: śrubokręty, klucze, łyżki do opon i pompka. Narzędzia są zamocowane do stacji na linkach. Korzystanie z punktu napraw jest bezpłatne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ