Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Brody

Brody

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Brody

 

Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie zorganizował z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach I , w którym wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych gminy Brody.

Była to dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkursowe spotkanie zainaugurowała Barbara Prokop, uczniowie SP w Stykowie zaprezentowali się specjalnie dla gości w tańcu belgijskim i rozpoczął się . Zgromadził 17 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Rozwiązywali test wiedzy i wykazywali się zdolnościami muzycznymi i językowymi.

Komisja oceniająca test wiedzy (Agnieszka Pastuszka, Jolanta Lipa oraz Iwona Latała) przyznała I miejsce Mikołajowi Kowalskiemu (SP w Krynkach), II zajął Kacper Kos (SP w Lubieni), na III uplasowała się Anita Mokrzańska (SP w Adamowie), zaś wyróżnienie odebrała Wiktoria Janiec (SP w Dziurowie).

W kategorii – piosenka anglojęzyczna, jury w składzie: Tomasz Margula, Dorota Kępa, Jolanta Kosowska i Anna Grzelak wyłoniło najlepszych. I miejsce przyznano Cyprianowi Kosmali (ZPO Styków), II - Aleksandrze Glinie (SP w Lipiu), a III - Julii Wiącek (SP w Stawie Kunowskim). Wyróżnienie zdobyła natomiast Milena Rozwadowska (SP w Rudniku).

Wszyscy odebrali nagrody ufundowane przez CKiAL w Brodach oraz Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności "English Teaching". Koordynatorkami konkursu były nauczycielki: Agnieszka Pastuszka oraz Justyna Śpiewak.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ