Rowerzysta przygnieciony przez samochód

33-latek zmarł w szpitalu

Bezpieczeństwo

Rowerzysta przygnieciony przez samochód

33-latek zmarł w szpitalu

 

Kierowca dostawczego samochodu zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas jezdni i wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę. 33-letni starachowiczanin z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Niestety, zmarł.

Starachowickie służby o wypadku na ul. Benedyktyńskiej (d. 17 Stycznia) zostały poinformowane w środę, 24 maja około godziny 10.00. Na miejsce natychmiast wysłano pogotowie, policję i straż pożarną, bowiem ze zgłoszenia wynikało, że rowerzysta został przygnieciony przez samochód. Policjanci wstępnie ustalili, że na łuku drogi, jadąc od ul. Ostrowieckiej, kierowca dostawczego mercedesa zjechał za mostem na Kamiennej na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego 33-letniego rowerzystę. Ratownicy wydobyli go spod samochodu i karetką pogotowia trafił do szpitala. Miał poważne obrażenia i kilkadziesiąt minut później zmarł.

Oględziny miejsca zdarzenia trwały przez kilka godzin. Policjanci sprawdzają co było przyczyną takiego zachowania kierowcy na drodze. Można przypuszczać, że mogła nią być nadmierna prędkość, bowiem dostawczy samochód zepchnął rowerzystę na pobocze, wypadł z drogi i zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji. 28-letni kierowca mercedesa był trzeźwy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ