Na Niskiej parkować nie wolno

Radni w imieniu mieszkańców

 

Mieszkańcy i właściciele lokali handlowych nie ustają w swoich działaniach o zniesienie zakazu parkowania przy ul. Niskiej i o pomoc proszą radnych.

Prezydent Materek wydał zakaz parkowania, mieszkańcy są niezadowoleni mieszkańcy, a Prezydent Materek wydał zakaz parkowania, mieszkańcy są niezadowoleni, a radni wnioskują do włodarza.

- Mieszkańcy i właściciele lokali wielokrotnie zgłaszali ten problem. W ich imieniu przedstawiam pewne rozwiązania, które mogłyby zadowolić obie strony. Jednym z nich mogłoby być usytuowanie znaku zakazu tylko po jednej stronie drogi, tam gdzie chodzik jest węższy. Można by pomyśleć także o zakazie parkowania czasowego. Kolejnym pomysłem może być zmiana organizacji ruchu autobusów MZK, a trzecim wprowadzenie stref płatnego parkowania. Oczywiście wszystkie te propozycje są chwilowym rozwiązaniem problemu. W imieniu mieszkańców złożymy wniosek o zagospodarowanie terenu przy dworcu, aby przy rewitalizacji zrobić tam duży parking. W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby pan prezydent jeszcze raz pochylił się nad tym problemem - apelował radny Mariusz Konarski z Klubu Radnych Niezależnych.

- Większość z tych propozycji była rozważana i omawiana, ale takich możliwości praktycznie nie mamy. W ramach rewitalizacji okolic Rynku nie przewidziano możliwości parkowania przy ul. Niskiej. Wykonaliśmy parking od strony kościoła, uwolniliśmy ścieżkę rowerową, gdzie można parkować.

Ponadto wynegocjowaliśmy z PKP cenę dzierżawy za metr kwadratowy terenu obok stacji (9 gr za metr kwadratowy) i w najbliższych 2-3 miesiącach chciałbym, żebyśmy ten temat dopięli tak, abyśmy mogli w tym roku przygotować dokumentację na miejsca parkingowe w tamtym miejscu. Chciałbym, żeby w przyszłym roku ten parking został zrealizowany - odpowiedział prezydent Marek Materek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ