Dodatkowy parking dla MAN

Radni przekazali działki

W numerze

Dodatkowy parking dla MAN

Radni przekazali działki

 

Radni zdecydowali o bezpłatnym użyczeniu dwóch działek firmie MAN Bus. Powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe, dostępne również dla mieszkańców, ale tylko w dni wolne od pracy.

Miejscy radni przyjęli uchwałę przekazującą tereny wzdłuż ulicy 1 Maja w użyczenie bezpłatne firmie MAN Bus, z przeznaczeniem na miejsca parkingowe. Działki zlokalizowane są na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1 i boiska ze sztuczną nawierzchnią. O ich przekazanie szefostwo MAN Bus zwróciło się do Gminy Starachowice 17 maja. Działki przylegają do firmy, a wybudowanie w tym miejscu miejsc parkingowych ma przyczynić się do rozwiązania problemu parkowania i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników firmy. Koszty budowy parkingu w pełni poniesie MAN, będzie jednak dostępny dla mieszkańców, ale tylko w dni wolne od pracy.

- Jak będzie pan rozmawiał z dyrekcją MAN, to mam prośbę, aby przekazał pan, że nie zachowują się - zadaniem części radnych i mieszkańców - profesjonalnie. Starają się dla siebie jak najwięcej, nie patrząc na miasto i mieszkańców. Dlaczego tak uważam? Ano dlatego, że nie ma od nich żadnej propozycji dla miasta i mieszkańców. To, że dają tu pracę, to wydaje mi się, że dlatego, iż płacą za pracownika trzy razy mniej niż za tę samą robotę u siebie. W większości także zatrudniają przez pośrednictwo pracy, a firma, która chce mieć szacunek, musi na ten szacunek sobie zasłużyć - stwierdził Zygmunt Andrejas z Prawa i Sprawiedliwości.

- Z tego co wiem, to większość pracowników MAN jest zatrudnionych na umowę o pracę, a tylko część jest zatrudniona przez agencje pracy tymczasowej. Jeśli chodzi o rozmowy z Zarządem firmy, to będę je prowadził w ciągu dwóch tygodni i przekażę opinie pana radnego. Będę również zachęcał władze zakładu do tego, żeby jeszcze bardziej zaangażowały się w działania prospołeczne czy działania dla większej grupy mieszkańców. Jednym z takich działań jest organizowana od kilku lat MANia Biegania - odpowiedział prezydent Marek Materek.

- Pan Andrejas ma prawo do własnego zdania, ale proszę nie wciągać w to panie radny władz miasta i innych radnych. Ja akurat uważam, że pojawienie się MAN, i to, że zakład dał tyle miejsc pracy, jest bardzo dobrym przedsięwzięciem. Dzięki temu Starachowice są krok przed innymi miastami, które miały podobne problemy. Zawsze można rozmawiać, żeby było więcej od tego co jest, ale nie wolno psuć tego, co jest. Proszę pamiętać, że jest to koncern prywatny - ocenił sprawę radny Sylwester Kwiecień.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ