Odjazdowy bibliotekarz

Promują czytanie i aktywny tryb życia

W numerze

Odjazdowy bibliotekarz

Promują czytanie i aktywny tryb życia

 

Pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej wyjechały na rowerach w miasto i rozdawały książki.

Odjazdowy Bibliotekarz, to akcja, która ma na celu promocję czytania w połączeniu z aktywnością ruchową. Tegoroczna, 25 maja, rozpoczęła się na osiedlu Południe przy aktywnym udziale przedszkolaków z "dziesiątki", którzy również przynieśli swoje książki. A później panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej na rowerach przemierzały miasto.

- Ogólnopolska akcja Odjazdowy Bibliotekarz odbywa się już od 2010 roku, my natomiast przyłączyliśmy się do niej po raz drugi. Wystartowałyśmy ze Szkoły Podstawowej nr 13, przyłączyły się do nas dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 10, które rozdawały książki mieszkańcom osiedla Południe. Zachęcamy wszystkich do korzystania z bibliotecznych zasobów - powiedziała Jolanta Sopińska, dyrektor MBP w Starachowicach.

W ofercie Odjazdowego Bibliotekarza były książki dla każdego.

- W koszykach można znaleźć to, co jest najbardziej popularne, czyli kryminały, obyczajówkę i romanse, ale są także książki dla dzieci. Chcemy, żeby nasza oferta była bogata i każdy znalazł coś dla siebie - dodała Magdalena Mroczek, uczestniczka akcji.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ