Fundusz remontowy jest na remonty a nie na zakupy

Mieszkaniec interweniuje

W numerze

Fundusz remontowy jest na remonty a nie na zakupy

Mieszkaniec interweniuje

 

- Z funduszu remontowego pieniądze mogą być przeznaczone tylko na remonty, a nie na zakup nowych wodomierzy - mówi mieszkaniec jednej ze starachowickich wspólnot mieszkaniowych, który zwrócił się z interwencją do GAZETY.

Chodzi o szeroko komentowaną w ostatnim czasie sprawę wymiany wodomierzy. Zgodnie z przepisami, urządzenia mierzące przepływ wody powinny być wymieniane bądź legalizowane co 5 lat, by odczyt był prawidłowy. Inaczej odbywa się to w mieszkaniach będących w zasobach spółdzielni, inaczej we wspólnotach mieszkaniowych, a jeszcze inaczej w domach prywatnych. Jeden z mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Zakładowej sprzeciwia się jednak uchwale Zarządu Wspólnoty o zakupie nowych wodomierzy z funduszu remontowego.

- Z funduszu remontowego pieniądze mogą być przeznaczone tylko na remonty, a nie na zakup nowych wodomierzy. Można oczywiście przenieść pieniądze z funduszu remontowego na fundusz celowy i wówczas zakupić wodomierze, ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób. Bezpośrednio z funduszu remontowego takich zakupów robić nie wolno, stanowią o tym regulamin wspólnoty i wyroki sądów w podobnych sprawach, ponieważ wodomierze nie są częścią wspólną.

Podjęta w ten sposób uchwała jest niezgodna z prawem i narusza interes właścicieli lokali - mówi GAZECIE mieszkaniec ul. Zakładowej.

O komentarz zapytaliśmy administratora wspólnoty, który powiedział, że uchwała zostanie zmieniona, co oznacza, że pieniądze na zakup wodomierzy nie będą przekazywane bezpośrednio z funduszu remontowego.

- W najbliższym czasie wspólnota mieszkaniowa podejmie uchwałę o zmianie w tej sprawie - powiedział Igor Gajewski, administrator Wspólnoty Mieszkaniowej Zakładowa 8.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ