Spełnili marzenie Kacpra!

Fundacja Dziecięca Fantazja i market OBI

Na okładce

Spełnili marzenie Kacpra!

Fundacja Dziecięca Fantazja i market OBI

 

Chory na białaczkę 5-letni Kacper ze Stawu Kunowskiego marzył o stole ogrodowym z ławą, krzesłami i parasolem. Spełniło się!

Choroba Kacperka zaczęła się w 2015 roku od ostrego bólu brzucha. Trafił do szpitala i - po dokładnych badaniach - rodzice usłyszeli straszną diagnozę. Początkowo lekarze nie podejrzewali najgorszego, ale po pobraniu szpiku nie było już wątpliwości, zdiagnozowano raka. Kacperek przeszedł kolejne cykle chemioterapii, a teraz przyjmuje chemię podtrzymującą w domu.

Kacper marzył o nowym stole ogrodowym z ławą, krzesłami i parasolem. Dzięki specjalnej akcji fundacji Dziecięca Fantazja i marketu OBI udało się go spełnić.

- Środki na spełnienie marzenia małego Kacperka pochodzą z akcji charytatywnej, w której bierze udział 47 marketów OBI w całej Polsce. W sklepach wystawione są stojaki z nowymi katalogami Ogród. Biorąc katalog OBI każdy może wrzucić dowolną kwotę do skarbony umieszczonej pod stojakami. Cała suma przeznaczana jest na realizację fantazji oraz pomoc ciężko chorym dzieciom. W markecie OBI Kielce zbierane były pieniądze właśnie dla Kacpra. Teraz zbierane są dla kolejnych dzieci. Marzenie Kacpra było pierwszym spełnionym dzięki tej akcji - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja.

- Markety budowlane OBI od lat spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Współpraca, która trwa od 2006 roku, stawia na radość oraz przeżywanie szczęścia, mimo choroby. Cierpienie jest codziennością podopiecznych fundacji, ale kiedy ich fantazja staje się rzeczywistością, choroba, ból i smutek schodzą na chwilę na drugi plan. Co roku odbywają się wspólne akcje, najnowsza rozpoczęła się w kwietniu 2017. Dzięki OBI spełniło się już ponad 900 marzeń - dodaje Patrycja Wróbel.

Fundację można wesprzeć poprzez wpłatę na konto prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001, a także poprzez „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu, czy też poprzez uczestnictwo w akcjach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ