Star dalej od awansu

W ważnym meczu bez punktów

W zaległym spotkaniu Klasy Okręgowej Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Granatem Skarżysko 1:2.

Miniony tydzień miał być decydujący dla układu tabeli w świętokrzyskiej Klasie Okręgowej, szczególnie miejsca w niej naszego zespołu. W ciągu 7 dni podopieczni Zdzisława Spadły mierzyli się z zespołami, z którymi bezpośrednio walczą o awans. Plan był jasny - wygrać wszystko. Najpierw przyszedł remis 3:3 na wyjeździe z GKS Nowiny, a w środę (17 bm.) w zaległym meczu na własnym boisku starachowiczanie podejmowali Granat Skarżysko-Kamienna.

Początek spotkania należał zdecydowanie do naszej ekipy. Już w pierwszej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Emil Gołyski, ale uderzył wprost w bramkarza. W pierwszym kwadransie starachowiczanie dominowali na boisku i co chwilę siali popłoch w szeregach obronnych rywali. Niestety, z każdą kolejną minutą nasza przewaga słabła. Granat wyprowadzał groźne kontry, a kiedy Mateusz Poński wybił na rzut rożny groźne uderzenie rywala było wiadomo, że goście walczą o zwycięstwo i... wyszli na prowadzenie. Ariel Spadło interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Od momentu utraty bramki starachowiczanie całkowicie się pogubili, a rywale mogli jeszcze przed przerwą zdobyć co najmniej jednego gola.

W drugiej połowie obraz gry znacząco się zmienił i już od samego początku podopieczni Zdzisława Spadły ruszyli do odrabiania strat. Udało się to w 60. minucie, kiedy do bramki rywali trafił Emil Gołyski. Niestety, rywal nie zamierzał odpuszczać i również walczył o komplet punktów. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogły pokusić się o zdobycie gola. Najlepszą okazję dla Staru miał Mariusz Fabjański, który trafił w poprzeczkę. Rywale też mogli strzelić, ale kilkukrotnie dobrze interweniował Mateusz Poński. Niestety, ostatnia akcja meczu, już w doliczonym czasie, zakończyła się bramką dla przyjezdnych i komplet punktów pojechał do Skarżyska.

Star znacząco skomplikował sobie tym wynikiem sytuację w tabeli. Co prawda do miejsca barażowego, które po tej kolejne zajmował zespół z Nowin, nasi gracze trafili sześć punktów (Nowiny mają jeden mecz rozegrany mniej), a do końca sezonu jeszcze pozostało 5 kolejek, to sytuacja jest trudna. Matematycznie mamy jeszcze szanse, ale ciężko się spodziewać, że dobrze dysponowany przez cały sezon GKS Nowiny w samej końcówce zacznie seryjnie tracić punkty.

*Star Starachowice - Granat Skarżysko-Kamienna 1:2 (0:1). Bramka dla Staru: Emil Gołyski (60).

Star: Mateusz Poński - Ariel Spadło, Damian Senderowski, Jakub Nowocień, Marcin Chodniewicz, Jakub Kania, Emil Gołyski, Bartłomiej Drabik (75. Bartosz Sęga), Patryk Kosztowniak, Kamil Stawiarski (30. Emil Madejski), Mariusz Fabjański. Trener: Zdzisław Spadło.