Nasi w czołówce

Puchar Roztocza 2017

Informacje sportowe

Nasi w czołówce

Puchar Roztocza 2017

 

Wędkarze z gminy Brody wystartowali w Międzynarodowych Zawodach Rzutowych "Puchar Roztocza 2017". Pierwszych w tym roku z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski i indywidualnych zmagań Pucharu Polski.

Zawodnicy Klubu Sportowego Kiełb Brody i wędkarze należący do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach na Puchar Roztocza 2017 wyjechali w składzie Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin.

- Nasi zawodnicy w większości kategorii plasowali się na wysokich pozycjach. Aleksandra Serafin po raz pierwszy w życiu wygrała finał skisha muchowego, natomiast na trzecim miejscu znalazła się jej klubowa koleżanka Natalia Zaczek. Finał skisha spinningowego zakończyła na 2. miejscu - relacjonuje Leszek Kita.

Nasze zawodniczki zajęły również wysokie lokaty w trójboju spinningowym w kategorii juniorek. Najlepiej w tej konkurencji poradziła sobie Aleksandra Serafin, która zajęła drugą pozycję, tuż za nią uplasowała się Natalia Zaczek, a piąte miejsce wywalczyła Magdalena Serafin. Magdalena zdecydowanie lepiej poradziła sobie w pięcioboju juniorek, gdzie zajęła drugą lokatę. Czwarte miejsce przypadło starszej z sióstr Serafin, a piąta była Natalia. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Donata Żelazowska, która w dwuboju multiplikatorowym zajęła 2. pozycję, ulegając jedynie najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczce Magdalenie Kuzie.

- W kategorii seniorów w dwuboju multi pierwsze dwa miejsca przypadły naszym zawodnikom. Tym razem po raz pierwszy w swojej karierze najwyższe miejsce na podium zajął Paweł Kita, potwierdzając swój wysoki poziom w tych konkurencjach. Paweł zaliczył także najdłuższą odległość zawodów (104,15 m). Na drugim miejscu znalazł się Jan Kita z drugą odległością całych zawodów (102,20 m). Obaj wyprzedzili aktualnego mistrza Polski Janusza Paprzyckiego - mówi tata naszych zawodników Leszek Kita.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ