Kadeci przywiozą medale?

Najmłodsi z Dragona w Mistrzostwach Polski

Informacje sportowe

Kadeci przywiozą medale?

Najmłodsi z Dragona w Mistrzostwach Polski

 

Zawodnicy starachowickiego Dragona szykują się do kolejnych występów. Tym razem o medale Mistrzostw Polski w formule kick-light powalczą kadeci. Trener Marek Jasiński liczy na kilka niespodzianek.

Przed podopiecznymi Marka Jasińskiego występ na Mistrzostwach Polski Kadetów w formule kick-light. Na zawody do podwarszawskiego Mysiadła Dragon wyśle sześcioro swoich reprezentantów, w tym troje debiutantów. O tytuł najlepszych zawodników w kraju walczyć będą kadeci młodsi (od 10 do 13 lat) oraz kadeci starsi (od 14 do 16 lat). W tym gronie znalazła się Alicja Siebyła, która jest bardzo doświadczoną zawodniczką i tytułu mistrzowskiego bronić będzie po raz trzeci. Nasza reprezentantka wystartuje w kategorii do 42 kg, a walczyć będzie także o prawo startu na Mistrzostwach Europy w macedońskim Skopje.

- Ala już po raz trzeci będzie broniła tytułu. Przed rokiem po raz pierwszy zdobyła Mistrzostwo Polski w kadetach starszych, a wcześniej wygrywała jako kadet młodszy. Teraz jest faworytką w swojej kategorii, ale dziewczyn zazwyczaj jest dużo i zapowiada się zacięta rywalizacja. Ala do tych zawodów nastawiona jest bardzo optymistycznie i mierzy w kolejny tytuł. Liczy na udany występ, tym bardziej że zawody są przepustką na Mistrzostwa Europy Kadetów. Żeby myśleć o występie w Macedonii, musi zdobyć złoty medal - ocenił trener Marek Jasiński.

W Mysiadle wystartują także Piotr Cieśla (kat. +69 kg) i Kamil Gunia (kat. 52 kg) jako kadeci starsi oraz troje debiutantów, trzeci z braci Guniów - Mateusz (kat. 37 kg), Laura Chochół (42 kg) oraz Wiktoria Kania (52 kg). Trener Jasiński potencjał widzi w braciach Guniach.

- Cała ich rodzina jest bardzo utalentowana i myślę, że obaj bracia mają szansę pójść śladami Adriana. Oni zawsze ciężko pracują i myślę, że na zawodach dadzą z siebie wszystko. Jeśli chodzi o debiut Mateusza, to trudno jest jednoznacznie to ocenić. Wszystko zależy od tego, jak poradzi sobie ze stresem, bo przygotowany jest dobrze. Niektórzy z tym stresem podczas debiutu radzą sobie dobrze, a inni nieco gorzej. Dla przykładu można podać debiut jego brata Kamila, który już w pierwszej walce przegrał, a podczas Mistrzostw Polski Południowej zdobył tytuł - dodał szkoleniowiec Dragona.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ