Pożegnanie absolwentów

Bez kategorii

Pożegnanie absolwentów

Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach świadectwa ukończenia szkoły odebrali już 28 kwietnia br.

Uroczystość z udziałem nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom. Dyrektor, Dariusz Lipiec oraz wicedyrektor Bohdan Izak gratulowali młodzieży ukończenia nauki, wysokich wyników na świadectwie, osiągnięć w olimpiadach oraz w konkursach przedmiotowych i sportowych. Nie kryli dumy z tak wysokich osiągnięć i podkreślali fakt zaangażowania młodzieży w życie społeczno – kulturalne szkoły i charytatywne działania. Uczniowie klas pierwszych i drugich na tę okazję przygotowali pod opieką Ewy Gmerek program słowno – muzyczny.

- Czym jest kultura grecka? Nie mam tu na myśli ryby po grecku, czy antycznych posągów, ale charakterystyczny taniec zwany Zorbą, który zaprezentowali uczniowie klasy IIe. Zachwycili wszystkich zgromadzonych i poruszyli serca żeńskiej części publiczności. Przerywniki muzyczne urozmaicał nasz szkolny zespół. Dzięki wzruszającym tekstom wierszy, piosenek, a także śmiesznych historii naszych absolwentów, wszyscy ze wzruszeniem i humorem mogliśmy sobie przypomnieć wspólne chwile w murach szkoły - relacjonuje Justyna Serwicka.

Uroczystość pożegnania absolwentów dopełniły spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

(J.S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ