Dzień Języków Obcych

Bez kategorii

Dzień Języków Obcych

Szkolnym obchodom Dnia Języków Obcych towarzyszyły w I LO prezentacje przygotowane przez uczniów

Prawdziwy charakter Anglii oddawało stoisko przygotowane przez uczniów klas Id i IIa pod opieką Elżbiety Ceglarskiej i Magdaleny Pawełczyk. Oferowano spotkanie z brytyjską kulturą przy angielskiej herbatce i ciastkach oraz sympatycznych rozmowach z kolegami. Język rosyjski wybrali do prezentacji uczniowie klasy Id, przygotowując ją z panią Anną Sadłos. Były na nim tradycyjne potrawy serwowane przez uczniów w tradycyjnych strojach tego kraju. Pięknie nakryty stół zdobiły samowar, kolorowe naczynia i matrioszki, czyli tradycyjne rosyjskie pamiątki. Uczeń klasy Ia Konrad Jasztal przedstawił prezentacje multimedialną na temat zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych w Rosji , a Konrad Wainberger z kl. Id przeprowadził quiz wiedzy o Rosji. Język francuski promowała natomiast klasa IIb, a na stoisku uczniowie świetnie bawili się w konkursach wiedzy o Francji.

Na stoiskach poświęconych poszczególnym krajom uczniowie mogli degustować tradycyjne potrawy i poznawać elementy kultury i historii krajów, o których uczą się na lekcjach języków obcych. Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili natomiast w klasach quizy, które przygotowała Magdalena Kutera i Piotr Michta, a uczniowie wykazali się w nich niezwykłą znajomością kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych.

Informacje zebrane w Dniu Języków Obcych będą nieocenione w czasie warsztatów językowych w Londynie, na które wyjeżdża 51 uczniów naszego ILO już w czerwcu tego roku!

Aleksandra Barszcz

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ