W Wąchocku znów będzie się działo

Kalendarz nadchodzących imprez

Wąchock

W Wąchocku znów będzie się działo

Kalendarz nadchodzących imprez

 

Udał się tegoroczny Wąchock Bike Jam, mnóstwo osób odwiedziło piknik archeologiczny "Rydno", a już szykują się kolejne imprezy. Będą nowe atrakcje, będzie się działo...

Temperatura rośnie, jest ciepełko i wąchocki zalew przyciąga coraz więcej amatorów wypoczynku nad wodą i nie tylko. Nic dziwnego, bo 18-hektarowy zbiornik ma świetnie zagospodarowaną strefę brzegową z promenadą wokół zalewu. Są siłownie outdoorowe, skatepark, pumptrack i ścieżka rowerowa, a dla najmłodszych nawet plac zabaw. Ale to nie jedyna atrakcja miasteczka, bowiem organizowane jest wiele imprez kulturalnych, historycznych i sportowo-rekreacyjnych. Ich program jest bardzo atrakcyjny. Co warto zobaczyć?

Turniej Kabaretów (o)koło Sołtysa

Wąchock - Polska Stolicy Humoru – od lat przyciąga kabarety W tym roku ich występy będzie można podziwiać 3 czerwca. Swoje programy artystyczne zaprezentują kabarety z różnych części Polski, a rywalizować będą o szczególną nagrodę – koło sołtysa.

Spotkanie na Wykusie

Coroczne uroczystości patriotyczne Zgrupowań Partyzanckich Ponury-Nurt ich potomków i sympatyków rozpoczną się już 16 czerwca a potrwają do 18 czerwca.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Turniej i zjazd sołtysów

24 i 25 czerwca do Wąchocka zjadą sołtysi z całego kraju. Jak zawsze będą rywalizować w niecodziennych zadaniach m.in. pisaniu matury, rzucaniu widłami w sąsiada, biegu po mamrocie... Będzie zabawa, będą nagrody i wyróżnienia w konkursach organizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz miasto i gminę Wąchock.

Poland Bike Marathon

Wystartuje w Wąchocku 9 lipca br. Uczestnicy będą mieli do pokonania będą mieli trzy trasy: 7 km, 25 km i 50 km. Będą mozolne wspinaczki, szalone zjazdy, bardzo techniczne single, ale też interwałowe fragmenty czy odcinki, gdzie da się sformować tak lubiane, słynne już "mazowieckie pociągi".

Wąchocki Dakar

Nie lada gratka czeka na fanów motoryzacji i wyścigów terenowych. Na jednym z odcinków dawnego toru próbnego "Stara" i na terenie pomiędzy Wielką Wsią a Marcinkowem rozegrane zostaną zawody Super Rally w których rywalizować będą załogi pojazdów w klasach: moto, quad 2x4, quad 4x4, UTV, Sport (auta seryjne) i Super Sport (modyfikowane) - do 150 KM i powyżej, Dla pasjonatów quadów i terenówek mamy dobrą wiadomość. Super Rally w Wąchocku potrwa w tym roku aż trzy dni, a rozpocznie się 28 lipca br.

90-lecie OSP w Parszowie

Każdy podziwia dzielnych i odważnych strażaków, którzy codziennie narażają własne życie wchodząc do płonącego domu, by ratować ludzi. Dlatego należy im się święto. 90–lecie obchodzić będzie 26 sierpnia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Parszowie. Z tej okazji wszyscy spotkajmy się naszymi bohaterami. Przygotowali na jubileusz sporo atrakcji.

Spotkanie z folklorem

Marcinkowskie Spotkania z Folklorem już 2 września br. Na estradzie Wiejskiego Domu Kultury w Marcinkowie koncertować będzie kilkanaście zespołów i wykonawców muzyki ludowej

Cysterskie forum

Na naukę nigdy nie jest za późno, a na naukę historii zawsze powinniśmy znaleźć czas. Będzie okazja już 23 września br. podczas Ogólnopolskiego Forum Gmin Cysterskich, a także kolejnej edycji "Mnichów i Hutników". Uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzania klasztoru oraz poznania życia codziennego i obrzędów mnichów.

Uczta dla ducha

Coroczne święto z udziałem najlepszych zespołów i solistów muzyki poważnej - Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie" odbędzie się, jak zawsze, w październiku. Sławni muzycy koncertować będą w kościele przyklasztornym. Od 2003 r. koncerty poświęcone wyłącznie muzyce Johanna Sebastiana Bacha. Są dla społeczności lokalnej okazją poznania muzycznego dziedzictwa Europy.

m/p

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ