III Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

Rzepin

Wieści z gmin

III Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

Rzepin

 

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Rzepinie odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pawłów.

Konkursowe zmagania zainaugurowała wicedyrektor Renata Cioroch, życząc wszystkim powodzenia w językowych potyczkach, a nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka niemieckiego: Ewelina Lipa i Wioletta Redlica.

W rywalizacji wzięło udział 10 uczniów z pięciu szkół podstawowych z gminy Pawłów. Musieli rozwiązać test sprawdzający umiejętności rozumienia ze słuchu i tekstu czytanego, wykazać się znajomością struktur leksykalno – gramatycznych oraz wiedzą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych. Najlepsi okazali się: Nina Wiśniewska (SP w Chybicach) i Kacper Zięba (SP w Pawłowie), którzy uplasowali się na I miejscu. Drugie zdobyła Paulina Pająk (SP w Godowie), a III ex aequo Kinga Cymerys i Klaudia Kępińska (SP w Chybicach).

Laureaci odebrali z rąk wójta gminy Pawłów Marka Wojtasa i kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Pawłowie Róży Koszarskiej – Dudy pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ