Spotkanie z Mariuszem Kurcem

W iłżeckiej bibliotece

Iłża

Spotkanie z Mariuszem Kurcem

W iłżeckiej bibliotece

W Tygodniu Bibliotek iłżecka placówka zorganizowała spotkanie z Mariuszem Kurcem - podróżnikiem, filmowcem, pedagogiem, absolwentem Wydziału Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bohater spotkania nie krył, że pochodzi z patologicznej rodziny, że miał problemy w szkole, że nie był mu obcy światek przestępczy i tylko dzięki zdeterminowaniu oparł się presji złego otoczenia. Zdobył nie tylko świetne wykształcenie, ale realizuje także swoje marzenia podróżując po całym świecie. Zwiedził już ponad 70 krajów. Bardzo ciekawie opowiadał o swoich samotnych podróżach, na które zabiera tylko ze sobą śpiwór i kilkadziesiąt dolarów. Żywi się i mieszka u napotkanych po drodze ludzi. Zawsze ma przy sobie kamerę filmową, dzięki której dokumentuje swoje podróże.

Jest człowiekiem obdarzonym wielką charyzmą, który swoim przekazem bezbłędnie trafił do odbiorców. Potrafił wzbudzić zainteresowanie, skłonić do przemyśleń, refleksji i wielu pytań młodzieży. Opowiadał, że w czasie tych podróży poznał prawdziwa biedę, podświadomie nie raz czuł się biednym, osamotnionym człowiekiem.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji programu Profilaktyki Alkoholowe UMiG w Iłży, a wzięli w nim udział uczniowie Publicznego Gimnazjum Gminnego wraz z nauczycielami.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ