Będą chodniki przy krajówce

Wieści z gmin

Będą chodniki przy krajówce

Rozpoczęła się budowa dwóch chodników przy drodze krajowej nr 9 – w Rudniku i w Lubieni. 18 maja, podczas przekazania placu budowy, obecna była Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski, Marzena Bernat – wójt gminy Brody oraz Krzysztof Strzelczyk – dyrektor Kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pani wójt, od początku kadencji starała się o budowę tych chodników, choć sprawa była poruszana także w latach poprzednich. Na spotkaniu dziękowała gościom za zaangażowanie w przeprowadzenie inwestycji istotnej dla mieszkańców.

- Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna dla bezpieczeństwa ludzi jest budowa chodnika. Staramy się zdiagnozować odcinki dróg najbardziej niebezpieczne i finansować inwestycje, które poprawią tę sytuację" - powiedziała pani wojewoda.

W Rudniku będzie wykonane łącznie ok 1160 mb. chodnika o szerokości 2 m, a w Lubieni, po stronie przychodni i bazy OSP, powstanie trasa dla pieszych o długości ok. 800 m i szerokości 2,5 m. Obydwa chodniki oddzielone będą od drogi balustradą. Wartość robót wynosi prawie 1,6 mln zł. Zadanie finansowane będzie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych ujętego w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Wykonawcą jest firma Transbud Michalski, Majchrzyk sp. jawna ze Strawczyna.

Zakończenie inwestycji planowane jest przed 30 października br. W związku z budową na drodze mogą wystąpić czasowe przewężenia jezdni lub ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

W czerwcu br. ruszy kolejna, długo wyczekiwana inwestycja. Wybudowany zostanie chodnik w Kuczowie, przy drodze krajowej nr 42.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ