Policyjne akcje na drogach

Starachowiccy policjanci przeprowadzili kolejne akcje na drogach. Działania "drogówki" nastawione były nie tylko na zbyt szybką jazdę i kierowców.

W akcji ph. „Alkohol - narkotyki” policjanci szczególną uwagę zwracali na to, czy po drogach nie jeżdżą pijani kierowcy. Przebadano w ubiegły weekend 828 kierowców, wśród których znalazł się tylko jeden będący pod wpływem alkoholu. Może się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami.

Dzień później (14 maja) akcja policjantów nosiła nazwę „Prędkość” i nakierowana była głównie na przekraczających dozwoloną.

- W tym czasie mundurowi skontrolowali 61 kierujących pojazdami. Jak się okazało, aż 25 przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne. Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych. W celu zminimalizowania liczby tych zdarzeń, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane - zapowiada asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ