Marsz Różowej Wstążeczki

W Starachowicach

W numerze

Marsz Różowej Wstążeczki

W Starachowicach

 

Imprezę profilaktyczną pod tytułowym hasłem zorganizował tradycyjnie Starachowicki Klub Amazonek we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Miejskim i Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej.

Marsz rozpoczął się mszą święta w kościele p.w Wszystkich Świętych, skąd uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na plac "Pod Skałkami", trzymając w rękach transparenty z hasłami: "Rak to nie wyrok", "Mam haka na raka", "Zachorować na raka to nie znaczy umrzeć", "Raka się leczy" czy "Badanie nie kosztuje a zdrowie uratuje".

Impreza organizowana jest rokrocznie a jej cel to przypomnienie wszystkim o tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. także to że wczesne wykrycie, daje większe szanse na wyleczenie. O tym, jak ważna w przypadku chorób nowotworowych jest profilaktyka, mówiła na marszu 18 maja br. m.in. Lucyna Młynek, szefowa Starachowickiego Klubu Amazonek. Namawiała kobiety do wykonywania regularnych badań.

Na placu "Pod Skałkami" - gdzie marsz miał metę, prezentowali się lokalni artyści, a uczestnicy mieli okazję degustować przygotowane smakołyki z licznie rozstawionych stoisk. Pracownicy Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej zachęcali wszystkich do mierzenia ciśnienia i sprawdzenia poziomu cukru, a wolontariusze rozdawali ulotki dotyczące samobadania piersi.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ