Górska wędrówka

Gimnazjum nr 1

W numerze

Górska wędrówka

Gimnazjum nr 1

 

Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, wraz z opiekunami: Anetą Różalską, Krzysztofem Kasprzykiem, Franciszkiem Łachem i Michałem Stępniem, byli na Rajdzie Górskim w Beskidzie Żywieckim.

Wyprawę rozpoczęli w Rycerskiej Górce, która przywitała ich zimową aurą i dużymi opadami śniegu. Zielonym szlakiem turystycznym dotarli Schroniska PTTK na Przegibku (1000 m n.p.m.) gdzie zmęczeni, ale szczęśliwi zameldowali się w przytulnych pokojach. Później uczestniczyli w "Wieczorze piosenki (nie tylko) turystycznej", podczas którego uroczyście przyjęto aż 15 nowych członków w poczet Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Następnego dnia od razu po śniadaniu wyruszyli w dalszą część wędrówki, brnąc w śniegu przeszli do Bacówki pod Rycerzową, później wdrapali się na szczyt Wielkiej Rycerzowej (1226 m n.p.m), a na koniec szlakiem granicznym przez Banię (1124 m n.p.m) wrócili do schroniska. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia spotkali się na wieczorze krajoznawczym o Beskidach. Podziwianie pięknych widoków i przyrody towarzyszyło im również w drodze na Bendoszkę Wielką (1144 m n.p.m), a wieczorem spotkali się na ognisku z kiełbaskami i wspólnym śpiewaniu przy akompaniamencie gitary Michała Stępnia.

W drodze powrotnej zatrzymali się w Wadowicach. W rodzinnym mieście Jana Pawła II spacerowali śladami świętego i zajadli się pysznymi kremówkami.

- Mamy nadzieję, że mimo zamykania gimnazjów, w przyszłym roku również uda się nam zorganizować nasz kolejny Rajd Górski – powiedział Krzysztof Kasprzyk.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ