Mikołaj wyśpiewał pierwsze miejsce

W Zakopanem

W numerze

Mikołaj wyśpiewał pierwsze miejsce

W Zakopanem

 

Podopieczny instruktora Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach Piotra Mrózka - Mikołaj Dyka, zdobył pierwsze miejsce na XII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem was", jaki odbył się w Zakopanem. Wyróżnienie otrzymał natomiast Tymon Margowniczy.

W Festiwalu, który w oparciu o wartości chrześcijańskie gromadzi młodzież z całej Polski, uczestniczyło 23 wykonawców rywalizujących w kategoriach: teatr, literatura, plastyka i piosenka. Młodzi starachowiczanie do udziału w imprezie przygotowywali się pod kierunkiem instruktora Piotra Mrózka, który akompaniował im podczas występów. W wykonaniu Mikołaja publiczność mogła usłyszeć "Modlitwę" Bułata Okudżawy i "Balladę o szczęściu" a Tymon zaśpiewał: "Mosty" i "Zaufaj nam".

Solistów oceniało jury w składzie: Anna Chowaniec-Stasińska, Jacek Cygan i Monika Bachowska i pierwsze miejsce przyznali starachowiczaninowi Mikołajowi Dyce. Wyróżniono natomiast Tymona Margowniczego z naszego miasta.

Jak powiedział GAZECIE Piotr Mrózek, komisja była zauroczona naszymi młodymi wokalistami i podkreślała, że zostali wspaniale przygotowani do występów.

- Dostałem gratulacje, jestem bardzo podbudowany - nie krył instruktor.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ