Powiat ze srebrnym "Koziołkiem"

Nagrody rozdane

W numerze

Powiat ze srebrnym "Koziołkiem"

Nagrody rozdane

Drugie miejsce zajął nasz powiat w XVIII edycji nagrody "Koziołek", będącej m.in. wyrazem uznania za zaangażowanie w realizację programu "Bezpieczne Świętokrzyskie".

„Koziołki”, które mają na celu wspieranie aktywności i publiczną promocję powiatów, na terenie których osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego, wręczane są od 2000 roku. W ocenie powiatów brane pod uwagę są także działania pokazujące dobre przykłady i możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami.

Nasz powiat nieprzerwanie od 7 lat był zdobywcą złotego „Koziołka” równoznacznego z pierwszym miejscem przyznawanym przez Kapitułę nagrody. W tym roku musieliśmy ustąpić powiatowi kieleckiemu. Zdobyliśmy jednak srebrnego „Koziołka” i 10 tys. zł na działania z zakresu bezpieczeństwa. Doceniono m.in: turniej profilaktyczny o puchar starosty starachowickiego - „Zachowaj trzeźwy umysł – nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, imprezę prozdrowotną dotyczącą dopalaczy, akcję „Razem dla 112 – bezpieczne miasto, bezpieczny powiat”, cykl imprez tematycznych „Kino na temat”, przegląd filmów profilaktycznych Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS oraz działania „Lato w hucie”, „Sportowe środy ze Spółdzielczym Domem Kultury”, Street – Worker oraz turnieje w ramach EURO 2016.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ