Eksperci od motoryzacji

II LO

W numerze

Eksperci od motoryzacji

II LO

 

Krystian Kruk, Kamil Dyk i Paweł Bernaciak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach zwyciężyli w zespołowej rywalizacji powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu był już po raz kolejny starachowicki Oddział Kieleckiego Automobilklubu i był częścią głównej imprezy, organizowanej przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji i Ministerstwo Edukacji. Wzięło w nim udział pięć zespołów z: Niepublicznego Technikum w Starachowicach, II Liceum Ogólnokształcącego, a także Zespołów Szkół Zawodowych: nr 2 i 3. W części teoretycznej zawodnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, a w praktycznej demonstrowali umiejętności udzielania pierwszej pomocy i jazdy sprawnościowej z talerzem Jacke Stewarda. Ich wyczyny oceniali sędziowie PZM i pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Nadzór sprawował dyrektor imprezy Andrzej Chmiel.

Wyniki rywalizacji uczestnicy poznali 12 maja br. podczas spotkania w Zespole Szkół Zawodowych nr 3. Zwycięzcami eliminacji powiatowych okazał się zespół z II LO w składzie: Krystian Kruk, Kamil Dyk i Paweł Bernaciak. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z ZSZ nr 2, zajmując drugie i trzecie miejsce. Puchary najlepszym wręczali: wicestarosta powiatu starachowickiego Marek Pawłowski, prezes starachowickiego oddziału Automobilklubu w Kielcach Roman Jabłczyński i dyrektor ZSZ nr 3 Mariusz Majewski. Odebrało je również Starostwo Powiatowe i ZSZ nr 3 w podziękowaniu za pomoc w organizacji turnieju, którego eliminacje wsparli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji i lokalne władze, a patronat sprawowała starosta Danuta Krępa. (Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ