Laureaci konkursu plastycznego PSP

W numerze

Laureaci konkursu plastycznego PSP

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonaliści, Sprawni, Pomocni", organizowany jest przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a w Świętokrzyskiem patronuje mu wojewoda świętokrzyski przy współudziale Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie poprzez sztukę profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna i zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu. Także uwrażliwienie odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia i pokazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

W naszym powiecie wpłynęło na konkurs 134 prace z 15 szkół. Oceniała je komisja, której przewodniczył Sylwester Kiełek, dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach. W kategorii 6-9 lat, I miejsce przyznano Amelii Śwircie z MDK w Starachowicach, drugą nagrodę dostała Kinga Rutkowska ze Szkoły Podstawowej w Łomnie, trzecią Julia Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Krynkach, a wyróżnienie przyznano Kai Gorzkowskiej z MDK w Starachowicach. W grupie 10 – 13 lat, zwyciężył Kamil Graba ze Szkoły Podstawowej w Szerzawach, kolejne miejsce zajęli Wiktoria Wojteczek ze Szkoły Podstawowej w Łomnie i Hanna Adamus z MDK w Starachowicach, wyróżniono natomiast Mateusza Woszczaka ze Szkoły Podstawowej w Adamowie. W grupie 14-, 18- latków, najwyżej oceniono pracę Magdaleny Kasperkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, II nagrodę zdobyła Amelia Spika z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, trzecią Maria Kamizela z tej samej szkoły, a wyróżnienie przyznano Gabrieli Pomorskiej z Zespołu Szkół w Mircu.

W kategorii uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych wyróżnieniami uhonorowano prace: Pauliny Leszczyńskiej, Przemysława Wojnarowskiego, Marcina Sałaty i Karoliny Krzewickiej z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy parafii św. Judy Tadeusza w Starachowicach. Nagrody wręczyła zwycięzcom członkini Zarządu Powiatu, Monika Nowak w asyście zastępcy komendanta powiatowego PSP w Starachowicach, Tadeusza Kępy.

Eliminacje wojewódzkie konkursu odbyły się 16 maja 2017 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. W grupie najmłodszych uczestników (6 do 9 lat) drugie i trzecie miejsce zdobyły reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach: Kaja Gorzkowska i Amelia Świrta (instruktor Olga Garbacz-Kosior), wśród 10 - 13 - latków pierwsze miejsce przyznano Hannie Adamus z Młodzieżowego Dom Kultury w Starachowicach (instruktor Agnieszka Jakubowska), a miejsce IV zdobył Mateusz Woszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie (opiekun Katarzyna Wlazłowska-Chodyra).

Wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów etapu wojewódzkiego odbędzie się 26 maja 2017 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Nagrodzone prace zostaną przesłane do Centralnej Komisji Konkursowej, a zwycięzcy etapu centralnego otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone w placówkach oświatowych podczas inauguracji nowego roku szkolnego we wrześniu 2017 roku.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ