Dni Technika

ZSZ nr 2

W numerze

Dni Technika

ZSZ nr 2

 

Impreza na stałe zagościła w kalendarzu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. W tym roku zorganizowano ją już po raz czwarty.

Propagowanie kształcenia technicznego, rozwój zainteresowań technicznych uczniów, popularyzacja osiągnięć młodzieży w środowisku lokalnym oraz promowanie firm, z którymi szkoła współpracuje, to cele organizowanych cyklicznie w ZSZ nr 2 . W tegorocznych młodzież uczestniczyła w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, w wycieczkach zawodowych, oglądała prezentacje dotyczące nowoczesnych technologii, brała udział w prelekcjach, szkoleniach, konkursach, warsztatach i pokazach. Mechanicy i mechatronicy uczestniczyli w "żywej" lekcji zawodowej w Przedsiębiorstwie Produkcyjno – Usługowo - Handlowym PERFOPOL, gdzie zapoznali się z tajnikami zarządzania, logistyki i spedycji.

Tradycyjnie zorganizowano pokazy fizyczne. W br. prezentowali je pracownicy naukowi Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu: dr Tadeusz Kaczor i mgr Michał Gawroński. Od początku szkole patronuje Politechnika Świętokrzyska, która zorganizowała warsztaty, prezentując młodzieży zestaw pomiarowy firmy KRISTLER oraz łazika marsjańskiego zespołu IMPULS, uczestniczącego wielokrotnie w zawodach European Rover Challenge.

Po drugi raz szkoła gościła pracowników firmy DaWanda Polska z Warszawy, którzy dla klas w zawodzie technik organizacji reklamy przygotowali warsztaty związane z jakością prezentacji produktów i sprzedażą w Internecie. Uczniowie mogli również zobaczyć pokazy dronów, a przedstawiciel firmy AVIALABS, Michał Heidrich opowiedział o zastosowaniach ich w różnych branżach, np. w budownictwie, energetyce, reklamie czy geodezji. Corocznie dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty z żeglarstwa i krótkofalarstwa. w ZSZ nr 2 to również spotkania z absolwentami, którzy jako dojrzali fachowcy chętnie dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z młodszymi kolegami.

W podsumowującej uroczystości wyłoniono najlepszych techników w poszczególnych zawodach w ramach Szkolnej Ligi Zawodowej. Laureatami zostali: Dominik Dziułka (kl. II rlt, technik logistyk), Andrzej Tomanek (kl. II smt, technik spedytor), Jakub Lipiec (kl. 2 rlt, technik organizacji reklamy), Daniel Bado (kl. IV pmt, technik mechanik), Łukasz Pocheć (kl. I cet, technik elektryk), Patryk Matysek (kl. III bot, technik budownictwa), Kacper Piecuch (kl. III bot, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej), Bartosz Borek i Marcin Wróblewski (III smt, technicy mechatronicy), Marcel Kiełb (kl. III, technik informatyk), Piotr Bzymek (kl. II pmt, technik pojazdów samochodowych). Wyróżnieni zostali także Mistrzowie Spedycji "Trans.Edu", a byli to: Dominik Dziułka i Klaudia Wdowiarz.

Rozstrzygnięto również konkurs ph. "Mistrz języka angielskiego zawodowego", w którym zwycięzcami zostali: Tomasz Grzybowski, Marek Miernik, Konrad Barszcz, Tomasz Kostucha, Iga Spadło i Arnold Bieluń. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczono też certyfikaty uczniom klasy II int, którzy ukończyli kurs IT ESSENTIALS w ramach Akademii CISCO i zaprezentowano wystawę fotograficzną z "bohaterami" praktyk zagranicznych w Hiszpanii i Portugalii, którzy otrzymali od koordynatorki projektu Beaty Sławińskiej – Kopyś fotoksiążki.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ