Ruszył sezon motocyklowy

Kawalkadą przez miasto

Na okładce

Ruszył sezon motocyklowy

Kawalkadą przez miasto

 

Tradycyjnie motocykliści sezon zainaugurowali uczestnictwem we mszy świętej, odprawionej w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach.

Impreza od kilku lat odbywa się z inicjatywy KPP i ks. Grzegorza Roszczyka. W kościele na starachowickim osiedlu Łazy odprawiona była 14 maja br. msza w intencji motocyklistów, po której ksiądz Marcin Andrzejewski poświęcił pojazdy.

- Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach, st. asp. Mirosław Kusztal, wygłosił pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas jazdy jednośladami. Zwrócił uwagę na statystyki związane z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego w wypadkach i kolizjach, a także omówił najczęstsze ich przyczyny. Zarówno policjanci, jak i księża apelowali o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - informuje asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Blisko 200 motocyklistów tradycyjnie przejechało swoimi maszynami rożnych marek i modeli ulicami miasta, kawalkada zatrzymała się na placu Pod Skałkami, gdzie można było podziwiać wiele różnych jednośladów, a po paradzie wrócili do parafii na Łazach, gdzie spędzili czas przy grillu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ