Pawłów i Rzepin triumfują

Gminne zmagania w "szczypiorniaka"

Informacje sportowe

Pawłów i Rzepin triumfują

Gminne zmagania w "szczypiorniaka"

Chłopcy z Pawłowa i dziewczęta z Rzepina okazali się najlepsi w gminnych zawodach w piłkę ręczną uczniów szkół gimnazjalnych. Wywalczyli też przepustkę do półfinałów wojewódzkich.

Na boisku ZS w Pawłowie do rozgrywek zgłosili się 8 maja br. gimnazjaliści z Pawłowa, Szerzaw i Rzepina. Wszystkie zespoły prezentowały bardzo zbliżony poziom, a wynik każdego spotkania był sprawą otwartą niemal do samego końca. Dwa z trzech rozegranych meczów zakończyły się wygraną tylko różnicą jednego gola, a wygrali je gimnazjaliści z Pawłowa, którzy najpierw pokonali Rzepin 6:5 i Szerzawy 9:8. Dzięki tym zwycięstwom, ekipa Pawłowa wygrała cały turniej.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek chłopców:

1. Gimnazjum w Pawłowie

2. Gimnazjum w Rzepinie

3. Gimnazjum w Szerzawach

Rywalizacja dziewcząt rozegrała się pomiędzy reprezentantkami Rzepina i Szerzaw. Zespoły wysoko pokonały reprezentację Gimnazjum w Pawłowie. Dziewczęta z Rzepina wygrały 16:1, a zawodniczki z Szerzaw 11:1 i o końcowym zwycięstwie zadecydował rozegrany drugi pojedynek bezpośredni obu tych zespołów. Ostatecznie lepsze okazały się reprezentantki Rzepina, które wygrały 6:4 i sięgnęły po końcowe zwycięstwo.

Triumf w rozgrywkach gminnych dał obu ekipom prawo udziału w półfinałach wojewódzkich. Dziewczęta z Rzepina o przepustkę do kolejnego etapu walczyć będą 24 maja, a zawody rozegrane zostaną w Czajkowie.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek dziewcząt:

1. Gimnazjum w Rzepinie

2. Gimnazjum w Szerzawach

3. Gimnazjum w Pawłowie

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ