Majówka na sportowo

W Nowej Słupi

Ponad stu sportowców z Polski i Ukrainy, ćwiczących sztuki walki, zjechało w pierwszy majowy weekend do Nowej Słupi, gdzie odbywały się VI Konsultacje Sztuk Walki Federacji IMAF Polska.

Tradycyjna majówka Federacji IMAF, to trzy dni szkoleniowo – wypoczynkowe, wypełnione treningami karate, kenjutsu, kobudo, ju jitsu, tai jutsu, samoobrony i innymi. Uroczyste rozpoczęcie Konsultacji uświetniły swoim występem dzieci i młodzież z gminy Nowa Słupia, zrzeszone w "Akademii tańca MAGIC", którą opiekuje się Ewelina Barwicz.

Zajęcia, prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. ale najważniejszym wydarzeniem w sobotę (6 maja br.) były egzaminy mistrzowskie, do których można przystąpić w Federacji tylko raz w roku. Mnóstwo emocji dostarczył też kończący konsultacje turniej karate kata, kenjutsu i kobudo, jaki odbył się 7 maja br. Zawodnicy Sekcji DOJO MAJO wywalczyli 10 krążków: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. W kategorii dziewcząt od 6 do 9 lat "złoto" zdobyła Martyna Krakowiak, "srebro" - Julia Litwinek, zaś rywalizację z brązowym medalem zakończyła Dominika Koniarska. Wśród chłopców w tym samym przedziale wiekowym pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Przemyski, drugi był Bartosz Gałka, a trzeci Franciszek Maruszak. Złoty medal w kategorii młodziczek (10-12 lat) wywalczyła natomiast Maja Sala, druga była Maria Krakowiak, a wśród młodzików drugie miejsce zdobył Maciej Sałata, wyprzedzając Pawła Sałatę.

Medale i dyplomy wręczali: prezydent Federacji IMAF Polska - shihan Piotr Witkowski, wójt gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, radny z Rudek Łukasz Nowak oraz sołtys tej samej miejscowości Grzegorz Marczewski.

- Dziękujemy Federacji IMAF Polska, której siedziba znajduje się w Inowrocławiu i prezydentowi shihanowi Piotrowi Witkowskiemu za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy na naszym terenie - mówi sensei Mariusz Dąbek.