Barakuda zalicza kolejne udane starty

Świętokrzyskie Ligi Pływackie

Informacje sportowe

Barakuda zalicza kolejne udane starty

Świętokrzyskie Ligi Pływackie

 

Zawodnicy SKP Barakuda mają za sobą kolejne starty w Małej i Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej. Spektakularnych zwycięstw nie było, ale udane starty już tak i do tego kilka nowych rekordów okręgu.

Mała Świętokrzyska Liga Pływacka

Do Sandomierza nasi pływacy na zawody Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej jechali uskrzydleni ostatnimi bardzo udanymi występami. Rywalizacja wśród 10 klubów była niezwykle zacięta i toczyła się do ostatnich chwil. Ostatecznie na finiszu najlepsi okazali się zawodnicy ostrowieckiego KSZO, którzy zgromadzili na swoim koncie 331 punktów. W "generalce" zawodnicy starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda uplasowali się na drugiej pozycji z dorobkiem 311 punktów.

W zawodach drużynowych nasz klub wywalczył 3. lokatę w sztafecie mieszanej na dystansie 4x50 metrów. Nasza drużyna w składzie: Maciej Szlęzak, Wiktoria Jeśko, Amelia Głowacka i Maja Adamus, na mecie zameldowała się z czasem 2:26:70.

Indywidualnie wyróżniono najlepszych 20 zawodników wśród dziewcząt i chłopców. Z naszych reprezentantek czołowe wyniki osiągnęły: Maja Adamus, Marta Maciąg, Wiktoria Jeśko, Beata Woźniak, Oliwia Mroczkowska i Weronika Kowalczyk. Z kolei w najlepszej dwudziestce chłopców znaleźli się: Maciej Szlęzak, Oskar Mazurkiewicz, Jan Olesiński, Oskar Jaroński i Kacper Świercz.

Duża Świętokrzyska Liga Pływacka

W Ostrowcu Świętokrzyskim nasi pływacy walczyli z kolei w ramach "dużej ligi". Tym razem również najlepiej spisała się drużyna gospodarzy - KSZO Ostrowiec. Walka o drugą pozycję toczyła się w decydującej fazie już tylko pomiędzy naszą Barakudą a drużyną z Kielc. Więcej zimnej krwi zachowali ostatecznie starachowiczanie, którzy mogli cieszyć się z drugiej lokaty w końcowej klasyfikacji.

Mimo że w "generalce" nasz klub nie wygrał, to starachowiczanie mogli pochwalić się kilkoma nowymi rekordami okręgu. Rekordy życiowe podczas zawodów ustanowiły: Weronika Latała (50 metrów stylem motylkowym) i dwukrotnie Julia Ofman (50 i 100 metrów stylem klasycznym), a także w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym, w której skład wchodziły: Hanna Stanecka, Julia Ofman, Weronika Latała i Antonina Wiśniewska.

- To były bardzo udane dla nas zawody, nasi aż 29 razy stawali na podium, a dodatkowo pobili aż 5 rekordów okręgu świętokrzyskiego - skomentował na gorąco trener Bartosz Stanecki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ