Juventa partnerem Wisły Kraków!

Ze Starachowic już bliżej do Ekstraklasy!

Informacje sportowe

Juventa partnerem Wisły Kraków!

Ze Starachowic już bliżej do Ekstraklasy!

 

To jedno z najważniejszych wydarzeń dla starachowickiej piłki nożnej w ostatnich latach. Klub piłkarski Juventa został partnerem Wisły Kraków! Na współpracy mają skorzystać obie strony, a o tym, że traktują ją bardzo poważnie świadczy fakt, że podpisać umowę przyjechała do Starachowice osobiście prezes klubu Marzena Sarapata.

Województwo świętokrzyskie jeszcze nigdy nie miało piłkarskiego Mistrza Polski, ba, nawet swojego reprezentanta w europejskich pucharach. Od kilku lat najwyżej grającym klubem z naszego regionu jest Korona Kielce, a w przeszłości w Ekstraklasie grał także KSZO Ostrowiec. I to tyle! Dlatego też młodzi piłkarze z naszego regionu mieli utrudnione zadanie, aby na poważnie zaistnieć w piłce nożnej. Oczywiście pojawiały się wyjątki, a najświeższym przykładem jest wychowanek Juventy, a obecnie zawodnik Korony Kielce, Bartosz Kwiecień. Gry w polskiej piłkarskiej elicie zasmakowali także m.in. Łukasz Gorszkow, Michał Gębura czy Adrian Sobczyński.

Dla młodego piłkarza w ostatnich latach najkrótszą drogą do Ekstraklasy była Korona Kielce. Teraz otwiera się kolejna, do jednego z najbardziej utytułowanych klubów polskiej piłki nożnej, bo Juventa została oficjalnym partnerem Wisły Kraków.

- To jest umowa partnerska, nad którą długo razem pracowaliśmy. Pragnę podkreślić, że będzie bardzo korzystna dla naszej młodzieży. Daje nam możliwość wspólnego rozwoju, wspólnych wyjazdów, organizacji eventów piłkarskich i przede wszystkim możliwość lepszej jakości pracy i na taką współpracę liczymy - powiedział prezes Juventy Paweł Brzozowski.

Dzięki tej umowie trenerzy ze Starachowic będą mogli wyjeżdżać na szkolenia i staże do klubu z Ekstraklasy, a młodzi piłkarze podnosić swoje umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych szkoleniowców. Przedstawiciele Wisły z prezes Marzeną Sarapatą na czele również widzą korzyści płynące z tej umowy. Utalentowani i wybijający się zawodnicy Juventy będą mogli szybko i bezpośrednio trafić do klubu z Ekstraklasy. Jeden z takich transferów został niedawno sfinalizowany. Od lipca piłkarzem "Białej Gwiazdy" będzie wychowanek Juventy Maciej Śliwa. W przeszłości na tej linii doszło już do transferu. Pod Wawel ze Starachowic trafił bramkarz Mateusz Bies.

- My podejmujemy rozmowy z każdym klubem, który chce być klubem partnerskim Wisły Kraków, bo nie musimy się ograniczać do województwa małopolskiego. Mamy ten atut w postaci rozpoznawalności i dlaczego nie mamy rozszerzać naszych wpływów. Zaczęliśmy rozmawiać i te kroki dość szybko po sobie następują, bo już od lipca naszym zawodnikiem będzie wychowanek Juventy Maciej Śliwa. Życzylibyśmy sobie, żeby tak wybitnie uzdolnionych chłopców było więcej, bo temu to ma służyć i chcielibyśmy, żeby Wisła mogła ściągać najlepszych zawodników z całej Polski i na tym budować swoją potęgę. Natomiast jeśli chodzi o Juventę to mam nadzieję, że dzięki naszej marce do Juventy będą chcieli przyjść młodzi piłkarze zachęceni tym, że jeśli będą dobrze pracować, to mają otwartą drogę do Wisły Kraków - mówi prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata.

Prezes krakowskiego klubu odniosła się także do aktualnej sytuacji 13-krotnego Mistrza Polski, która w ostatnich miesiącach była nie do pozazdroszczenia. Perturbacje z właścicielami doprowadziły do tego, że jednemu z najbardziej utytułowanych polskich klubów groził upadek. Jedną z osób, która wyciągnęła zespół z dołka i wprowadziła do grupy mistrzowskiej, była właśnie prezes Marzena Sarapata, która zapowiada nowy rozdział w historii klubu.

- Cieszymy się, że jesteśmy z tym miejscu, w którym jesteśmy, chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia. W tym sezonie na pewno niczego nie odpuszczamy i w każdym meczu walczymy o punkty i jak najwyższe miejsce w tabeli. Wisła Kraków ma być klubem, który stawia na młodych zawodników, która tych zawodników - trochę brzydko mówiąc - produkuje i puszcza dalej. To jest kompletne novum jeśli chodzi o sposób zarządzania klubem i układania drużyny. Z wizerunkowego punktu widzenia pozyskanie każdego partnera dla Wisły Kraków jest niezwykle cenne - dodała prezes Wisły Kraków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ