Mistrzostwo województwa dla "czwórki"

Trzy nasze drużyny w finale

Informacje sportowe

Mistrzostwo województwa dla "czwórki"

Trzy nasze drużyny w finale

Uczennice Gimnazjum nr 4 w Starachowicach zostały Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w koszykówce. W finale podopieczne Piotra Borowca pokonały mocną drużynę z Oleśnicy.

W finale wojewódzkim zagrały cztery najlepsze zespoły z etapów powiatowych. W tym gronie były aż trzy zespoły z naszego powiatu, starachowickie gimnazja nr 1 i nr 4 oraz reprezentanci Gimnazjum w Wąchocku. Gospodarzem finałowego etapu był zespół Gimnazjum z Oleśnicy, który słynie z dobrego koszykarskiego szkolenia dziewcząt.

Turniej rozegrano dość nietypowo, ponieważ od razu od półfinałów. Los chciał, ze starachowicka "czwórka" mierzyła się z Wąchockiem, a Oleśnica z "jedynką". Do finału awansowały gospodynie oraz podopieczne Piotra Borowca z Gimnazjum nr 4. Mecz o 3. miejsce i finał zakończyły się identycznymi rezultatami - 41:35. Na najniższym stopniu podium znalazły się starachowiczanki z Gimnazjum nr 1, a tytuł mistrzyń województwa wywalczyły uczennice Gimnazjum nr 4.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Aleksandrę Welenc ze zwycięskiego zespołu. Triumf w rozgrywkach wojewódzkich zapewnił naszej drużynie prawo gry w etapie ogólnopolskim, który rozegrany zostanie w dniach 14-17 czerwca w Elblągu.

Gimnazjum nr 4 Starachowice: Iga Czernikiewicz, Oliwia Jeżewska, Zuzanna Kucharska, Anna Łuczkiewicz, Julia Sobieraj, Karolina Sońta, Julia Stępień, Karina Szafraniec, Aleksandra Welenc. Opiekun: Piotr Borowiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ