Ważny punkt Staru

Na piłkarskich boiskach

W dramatycznych okolicznościach piłkarze Staru Starachowice wywalczyli cenny punkt w wyjazdowym meczu z GKS Nowiny . Mim, że podopieczni Zdzisława Spadło prowadzili w tym meczu dwukrotnie, to gola na wagę jednego punktu zdobył w 90. minucie Kamil Stawiarski

IV liga

*Łysica Bodzentyn – Moravia Morawica 2:0 (1:0). Bramki: Dariusz Anduła (15), Mariusz Jaros (72).

Klasa okręgowa

*GKS Nowiny - Star Starachowice 3:3 (3:2). Bramki dla Staru: Bartłomiej Drabik (7), Emil Gołyski (16), Kamil Stawiarski (90). Czerwona kartka: Konrad Wójtowicz (90. za drugą żółtą).

Star: Mateusz Poński - Jakub Kania, Damian Senderowski, Ariel Spadło, Bartłomiej Drabik, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak (46. Konrad Wójtowicz), Marcin Chodniewicz , Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Kamil Stawiarski. Trener: Zdzisław Spadło.

Ten mecz miał niebagatelne znacznie dla układu tabeli. Star chcąc myśleć o odrobieniu strat do czołówki i poważnym włączeniu się do walki o awans liczył na trzy punkty. Podopieczni Zdzisława Spadły podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Już w 7. minucie prowadzenie zielono-czarnym dał Bartłomiej Drabik. Niestety, nie cieszyliśmy się tym długo, bo rywale wyrównali w 14. minucie. Jednak dwie minuty później, po golu Emila Gołyskiego, ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Goście mieli jednak za sobą atut własnego boiska i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie strzelając j gola z rzutu karnego. Starachowiczanie nie zamierzali jednak łatwo odpuścić i atakowali. Szczęście uśmiechnęło się do nas w 90. minucie, kiedy bramkę na remis, dającą cenny punkt, zdobył Kamil Stawiarski.

*Sparta Dwikozy - Kamienna Brody 0:1 (0:0). Bramka dla Kamiennej: Kamil Wochniak (66).

Kamienna: Dymanowski – Praga, Świątek, Zięba, Kozera, Sado, Wochniak, Frańczak (71. Soboń), Mąka (88. Dziewięcki), Jedlikowski (85. Gajewski), Czerpak (58. Dąbrowski). Trener: Marcin Wróbel.

*Klimontowianka Klimontów – GKS Rudki 2:0 (2:0)

Rudki: Dawid Rafalski - Radosław Dawidowicz, Edwin Wiecha (1. Piotr Kamiński), Kacper Wiecha, Arkadiusz Treska, Michał Bednarski (46. Przemysław Świstak), Łukasz Kowalski , Dawid Dawidowicz, Bartosz Borowiec, Jakub Zakrzewski, Bartosz Wiecha. Trener: Marcin Kośmicki.

B klasa gr. III

*Arka Pawłów – Marol Jacentów (mecz nie odbył się)

Zespół gości nie przyjechał na to spotkanie. O ile nie był to wypadek losowy, wynik zweryfikowany zostanie jako walkower na korzyść Arki Pawłów.