Dzień otwarty w Chwałowicach

W CKZiU

Bez kategorii

Dzień otwarty w Chwałowicach

W CKZiU

Dla gimnazjalistów, którzy zdecydowali się odwiedzić Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach przygotowano sporo atrakcji.

Zanim 1 września br. przestąpią progi szkoły, mieli okazję ją zwiedzić i skorzystać z wielu ciekawych zajęć, przygotowanych specjalnie na Dzień Otwarty Szkoły przez uczniów i nauczycieli CKZiU. Goście obejrzeli pracownie dydaktyczne i kombat w wykonaniu pierwszoklasistów z liceum, uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy i sztuk walki. Dużą atrakcją była "wycieczka" na strzelnicę sportową i pneumatyczną, gdzie gimnazjaliści wybrali się pod opieką swoich starszych koleżanek i kolegów z klas mundurowych.

Zainteresowani nauką w technikum mogli zobaczyć sprzęt rolniczy, pracownię gastronomiczną, a także salonik fryzjerski. Dużą atrakcją dla gimnazjalistów był tor sprawnościowy, pokaz samoobrony i elementów musztry. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni przez szefową kuchni na wojskową grochówkę.

CKZiU w Chwałowicach to placówka, która ma do zaproponowania wiele interdyscyplinarnych zajęć prowadzonych przez nauczycieli i instruktorów. Uczniowie uczestniczą w obozach kondycyjno–sprawnościowych, zawodach strzeleckich, a także w programie innowacyjnym " Strzelectwo sportowe oraz pierwsza pomoc przedmedyczna z elementami ratownictwa", który będzie realizowany zarówno w liceum, jak i technikum.

- Wybierając klasy technikum, można uzyskać po ukończeniu szkoły dodatkowo wymarzony zawód. Atutem szkoły jest niewątpliwie położenie, wykwalifikowana kadra, wyposażenie pracowni, atmosfera, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do ucznia oraz bezpieczne i komfortowe warunki kształcenia - mówią uczniowie i pedagodzy.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ