XI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Słowo i Piosenka rozstrzygnięty

Iłża

XI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Słowo i Piosenka rozstrzygnięty

Finałowe prezentacje festiwalu odbyły się w piątek, 5 maja w iłżeckim Domu Kultury. Uczestniczyło w nich 53 osoby (soliści, zespoły muzyczne oraz wykonawcy żywego słowa).

Wykonania oceniało jury w składzie: przewodniczący jury Marek Ślufarski z Departamentu Kultury i Sztuki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, starszy instruktor do spraw muzyki Domu Kultury Zbigniew Listek oraz Paweł Cheda czynnie uprawiający sztukę wokalną.

W kategorii Słowo laureatami zostali: Ernest Jarosiński z Radomia, Katarzyna Tusińska z Iłży oraz Gabriela Bajon z Iłży, którzy zaprezentują się w koncercie laureatów 28 maja podczas XXXI Dni Leśmianowskich w Domu Kultury.

Laureatami w grupie wokalistów są: w grupie wiekowej 7-12 lat: Julia Tłuczkiewicz z Warszawy, Adam Bulski z Kielc, Anna Filipczak z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Julia Michalska z Lipska, a wśród 13-, 15 latków: Gabriela Papaj z Ostrowca Świętokrzyskiego, Martyna Wójcik z Opatowa i Małgorzata Sala z Kunowa. W najstarszej grupie (16 lat) nagrodzeni zostali: Michalina Madetko z Krakowa, Małgorzata Kutyła z Kozienic, Dominika Bugajska z Ostrowca Świętokrzyskiego, Angelika Dróżdż z Iłży i Mariusz Kita z Jedlanki Starej. Wystąpią w koncertach laureatów podczas Iłżeckich Dni Kultury w dniach 9-11 czerwca, w Amfiteatrze MGOSiR w Iłży.

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia honorowe. W kategorii Słowo odebrali je Jan Gut z Pakosławia i Marcin Gulba z Iłży, wśród piosenkarzy (7-12 lat): Noemi Gocel z Ostrowca Świętokrzyskiego, Wiktoria Włoszczak z Lipska, Filip Sobolewski ze Starachowic, Agata Kotwica ze Starachowic, Natalia Łygan z Iłży, Bartosz Tchórzewski z Ostrowca Świętokrzyskiego, Julia Gryz ze Wsoli oraz Wojciech Kociński ze Wsoli, a w grupie 13-, 15 - latków: Dominika Chmielewska ze Starachowic, Ola Moraczyńska ze Starachowic, Julia Marek z Lipska, Katarzyna Głogowska z Wolanowa, Natalia Cybulska z Iłży, Maja Więcaszek z Wierzbicy i Urszula Czerwiec z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyróżniono również 16 - latków: Aleksandrę Kostępską z Ostrowca Świętokrzyskiego, Martę Kusal z Kozienic, Ewę Kosel z Jedlanki Starej, Ernesta Bąka z Szydłowca oraz Magdalenę Rozwadowską z Iłży.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ