Stypendia dla uzdolnionych

ZSZ nr 1

W numerze

Stypendia dla uzdolnionych

ZSZ nr 1

 

Trójka uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach otrzymała stypendia z "Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego".

Stypendia w wysokości 3700 zł otrzymało 200 uczniów ze Świętokrzyskiego, w tym trójka z ZSZ nr 1: Kinga Kiełbasa i Michał Mirkiewicz z klasy III b (opiekun Małgorzata Grześkowiak) oraz Diana Skrucha z klasy II b (opiekun Anna Klamka). Podczas konferencji, na której wręczano stypendia, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska dziękowała wszystkim za zaangażowanie w realizację projektu

- Bez pomocy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców, pomyślne przeprowadzenie wszystkich etapów projektu nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania kieruję do opiekunów stypendystów – powiedziała.

W czasie konferencji prezentowano nowoczesne metody nauczania, różnorodne doświadczenia oraz eksperymenty i zachęcano uczniów do dalszej owocnej pracy. Nie zabrakło ciekawych wykładów naukowców oraz przedstawicieli Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Obecny był Jacek Kowalczyk i Małgorzata Kowalińska, dyrektorzy Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Małgorzata Muzoł, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty reprezentowała Małgorzata Zielińska-Perczak.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ