"Majówka" z leśnikami

W Marculach

W numerze

"Majówka" z leśnikami

W Marculach

Darmowe przejazdy kolejką wąskotorową i bryczką konną, zwiedzanie z przewodnikiem, pokazy kowalstwa artystycznego i sokolnictwa - to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów IV Pikniku Majowego w Puszczy Iłżeckiej, który odbył się 7 maja br.

Oficjalne otwarcie pikniku na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule uświetnił zespół sygnalistów, działający przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Zorganizowano kiermasz rzemiosła artystycznego i tradycyjnego oraz różnego typu warsztaty. Pod okiem kowala można było wykuć podkowę, a korzystając ze wskazówek artystów spróbować sił w ludowych wycinankach i rzeźbie w drewnie. Dla dzieci największą atrakcją były konkursy z nagrodami na stoiskach edukacyjnych przygotowanych przez leśników z nadleśnictw Marcule i Radom. Atrakcji nie zabrakło też na stoisku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach i na stoisku grupy rekonstrukcji historycznych z Iłży.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić arboretum, zagrodę edukacyjną "Nasze zwierzęta" oraz skansen maszyn rolno-leśnych, wziąć udział w warsztatach rzeźbiarstwa i wycinanki świętokrzyskiej, obejrzeć mnóstwo występów artystycznych, m.in. "Kapeli Sołtysa z Wąchocka", a także wystawę fotograficzną pt. "Ukryte w lesie".

Jednym z ostatnich punktów "Majówki" było rozstrzygnięcie konkursów dla uczestników imprezy. Trzeba było wykazać się m.in.: znajomością różnych gatunków drzew i sprawnością fizyczną. Mimo kapryśnej aury, frekwencja dopisała, a z majówki u leśników nikt nie wyszedł bez wrażeń i pamiątek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ