Dostali pieniądze na projekt

HGR Starachowice

W numerze

Dostali pieniądze na projekt

HGR Starachowice

 

Członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej "Starachowice" odebrali grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu "Mały ratownik", zdobyty w ramach drugiej edycji programu ph. "Decydujesz, pomagamy", którego organizatorami są Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom.

Celem programu jest wsparcie organizacji oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Klienci sieci Tesco głosowali na projekty od 8 marca do 4 kwietnia br. W naszym regionie grant w wysokości 5 tys. zł otrzymała Harcerska Grupa Ratownicza na realizację projektu pt. "Mały ratownik", którego celem jest prowadzenie zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla starachowickich przedszkolaków.

- Dzieci od najmłodszych lat muszą mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka - podkreślają autorzy projektu, dodając, że w zajęciach, oprócz ratowników z HGR Starachowice, weźmie udział pies ratowniczy "NESCA", a Mali Ratownicy otrzymają specjalne dyplomy i zawieszki odblaskowe, które będą nosić po zmroku. Pierwsze szkolenie ma się odbyć już 22 maja br.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ